+ Reply to Thread
Page 12 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 13 LastLast
Results 111 to 120 of 130

Thread: METABOL noul medicament pt slabit

AMV
    AMV is offline Member

Petulante, toti avem nervi si frustrari, asta nu inseamna ca atunci cand te deranjeaza ceva nu poti spune de teama sa nu se interpreteze gresit! Sa nu-ti inchipui ca invidia pe o persoana pe care n-o cunosc m-a determinat sa-i spun Gabrielei ce gandesc! Cat despre job-uri bune..... mai sunt si altele!
    Dc citesti tot vei vedea cum au inceput sa se deruleze discutiile si cum au sfarsit acum cateva luni. Dupa ce in urma cu cateva zile am dat peste ac topic, l-am citit in intregime, iar ultimul msg al Gabrielei m-a lasat "tablou". Dupa ce o gramada de timp a incercat sa convinga fetele de calitatile medicamentului si cat de bun a fost pt ea, termina spunand ca a lasat metabolul si a trecut la altceva. Si "sfarsit", nimic mai mult!
    In cazul asta nu aveam ce sa mai obtin de la ea! Se pare insa ca tu vrei sa obtii ceva de la ea, incercand "s-o perii" putin.

ladnergabriela is offline Junior Member

buna...eu am intrat la aici pt k am vazut k se converseaza si as dorii sa intervin pt petulante daca am retinut ex.cu regenonul...
    eu am folosit...e un medic.f.tare.are f.multe contraindicatii...dar in acelasi timp fffoarte eficient(nu-l recomand la nimeni)SE OBTINE NORMAL DOAR CU RETETA.v-o spun ca sorei mele i l-a prescris ginecologul(nu-i venise ciclul 7luni din cauza ingrasarii bruste)a slabit enorm.dar am luat eu acum un an.
    In ianuarie 07 2005 cantaream 77kg.aveam ceva important pe 20.02 si am zis SLABESC...bine,eu sunt foarte ambitioasa dar imi trebuie o motivatie,si o aveam...in 5 saptamani am slabit 12kg...DAR...mancam doar salate(eu sufar dupa dulce..)miere,iaurturi si ev o buc de crenvust ce ramanea la bibi(puiul meu)
    in PLUS mergeam de 3-4ori/saptamana la sauna,masaj de 3 ori pe saptamana,dar masaj...timp de 1 ora...si toate astea fara pauza...eu dispun de aparate de pot sa-mi deschid sala,si foloseam banda de 2 ori pe zi;alergam 8km dimi,8km seara(lucru care l-am facut si in seara asta si sunt mandra)deci in concluzie regenonul plus cu ce am mai ajutat si eu am batut recordul de 12 kg in 5 saptamani.De dar am aratat bine unde am fost....
    Ce eu mai vreau sa-ti spun este ca afecteaza sistemul nervos,nu ai voie sa conduci,provoaca insomni,dependenta si multe,multe altele...[/url][/b]

Petulante is offline Senior Member Fulg

Quote Originally Posted by AMV
    Petulante, toti avem nervi si frustrari, asta nu inseamna ca atunci cand te deranjeaza ceva nu poti spune de teama sa nu se interpreteze gresit! Sa nu-ti inchipui ca invidia pe o persoana pe care n-o cunosc m-a determinat sa-i spun Gabrielei ce gandesc! Cat despre job-uri bune..... mai sunt si altele!
    Dc citesti tot vei vedea cum au inceput sa se deruleze discutiile si cum au sfarsit acum cateva luni. Dupa ce in urma cu cateva zile am dat peste ac topic, l-am citit in intregime, iar ultimul msg al Gabrielei m-a lasat "tablou". Dupa ce o gramada de timp a incercat sa convinga fetele de calitatile medicamentului si cat de bun a fost pt ea, termina spunand ca a lasat metabolul si a trecut la altceva. Si "sfarsit", nimic mai mult!
    In cazul asta nu aveam ce sa mai obtin de la ea! Se pare insa ca tu vrei sa obtii ceva de la ea, incercand "s-o perii" putin.
    Ceea ce ar fi de obtinut de la ea nu este doar in beneficiul meu...eu stiu deja ce inseamna acel medicament, nu este nevoie sa perii pe nimeni ca sa aflu, nu e cazul.Pur si simpmplu consider ca as avea ceva de discutat cu o persoana ca si Gabriela, ceva in comun si care sa prezinte interes si pt celelalte vizitatoare ale acestui topic.
    Ma cam lasa rece mediocrtitatile celor ca tine si elucubratiile care va starnesc tastatura inutil.
    Ruxandra Dragomir
    "A te lupta cu tine insuti, este lupta cea mai grea; a te invinge pe tine insuti, este biruinta cea mai frumoasa." - Leibniz

POZELE MELE le gasiti AICI

Montignac start - 28,10,2006

AMV
    AMV is offline Member

Ai dreptate, aveti ce discuta; nici una din voi doua nu a inteles ce era deranjant (cel putin) in trecerea "dintr-o barca in alta".
    Si dc. pt tine a transmite direct o nemultumire, fara a o imbraca dragut, se traduce prin mediocritate si aberatie.... si pe mine ma lasa rece!

Petulante is offline Senior Member Fulg

Quote Originally Posted by ladnergabriela
    buna...eu am intrat la aici pt k am vazut k se converseaza si as dorii sa intervin pt petulante daca am retinut ex.cu regenonul...
    eu am folosit...e un medic.f.tare.are f.multe contraindicatii...dar in acelasi timp fffoarte eficient(nu-l recomand la nimeni)SE OBTINE NORMAL DOAR CU RETETA.v-o spun ca sorei mele i l-a prescris ginecologul(nu-i venise ciclul 7luni din cauza ingrasarii bruste)a slabit enorm.dar am luat eu acum un an.
    In ianuarie 07 2005 cantaream 77kg.aveam ceva important pe 20.02 si am zis SLABESC...bine,eu sunt foarte ambitioasa dar imi trebuie o motivatie,si o aveam...in 5 saptamani am slabit 12kg...DAR...mancam doar salate(eu sufar dupa dulce..)miere,iaurturi si ev o buc de crenvust ce ramanea la bibi(puiul meu)
    in PLUS mergeam de 3-4ori/saptamana la sauna,masaj de 3 ori pe saptamana,dar masaj...timp de 1 ora...si toate astea fara pauza...eu dispun de aparate de pot sa-mi deschid sala,si foloseam banda de 2 ori pe zi;alergam 8km dimi,8km seara(lucru care l-am facut si in seara asta si sunt mandra)deci in concluzie regenonul plus cu ce am mai ajutat si eu am batut recordul de 12 kg in 5 saptamani.De dar am aratat bine unde am fost....
    Ce eu mai vreau sa-ti spun este ca afecteaza sistemul nervos,nu ai voie sa conduci,provoaca insomni,dependenta si multe,multe altele...[/url][/b]
    Ai resimtit vreu efect advers in timp ce ai luat? Ai luat chiar 3 pastile? si ultima intrebare...ai mai pus la loc ce ai dat jos?
    Ruxandra Dragomir
    "A te lupta cu tine insuti, este lupta cea mai grea; a te invinge pe tine insuti, este biruinta cea mai frumoasa." - Leibniz

POZELE MELE le gasiti AICI

Montignac start - 28,10,2006

ina_enache is offline Senior Member Model

Fetelor, ma bag si eu in seama ca un om care a incercat mai multe. Am luat regenon 2 saptamani cca si am slabit cateva kg. Nimic de zis, totul era f bine dar trebuie sa mentionez micile efecte secundare pe care le-am experimentat: insomnii, uneori dureri de cap si ameteli, mi se intampla sa am goluri de memorie (iar eu am o memorie excelenta) etc.

Am lasat regenonul la care am recurs din prostie si am trecut pe un regim natural (fara glucide) si am mai slabit ceva. Ulterior am incercat CC cu care am dat jos cateva kg in 20 zile (cca 6 kg)...si am fost nevoita sa renunt pt. ca am inceput niste tratamente (vreau un bebe si ma supun indicatiilor medicale)

Din pacate tratamentele urmate nu m-au ajutat deloc, poate doar sa mai castig 6 kg. Acum am renuntat si sunt din nou pe baricade cu o dieta disociata.

recomandarea mea este ca in orice dieta tineti sa nu uitati de vitamine luate ponderat.Fara ele se distrug celulele si ajungem ca peste cativa ani sa regretam alegerea facuta. Fie ca dieta este drastica (ceea ce este total contraindicat) fie ca este mai lejera, nu uitati de aportul de vitamine si lasati la o parte medicamentele de tipul xenical, regenon, etc...nu se merita pt. ca sanatatea noastra este mai importanta.

Singurul lucru de care aveti nevoie este VOINTA si asta nu se gaseste in nicio farmacie

elles is offline Senior Member Pufulet

Default dieta +gym. de intretinere tip fitness personaliza

ARTA CONSTRUIRII SI MODELARII PROPRIULUI CORP

STRATEGII DE ANTRENAMENT /OBIECTIVE /REZULTATE
    (*GYMNASTICA DE INTRETINERE TIP FITNESS + FITNESS + DIETA PERSONALIZAT /A * )

MOTTO AUTOR : “ NU POTI OPRI TIMPUL, INSA POTI LUCRA CONTRA LUI .“
    “ ORICARE AR FI VARSTA TA ,POTI LUPTA CU TIMPUL SI EFECTELE LUI CU AJUTORUL ACESTOR METODE DE ANTRENAMENT .“
    “ PENTRU REZULTATE RAPIDE SI MAXIME, REGLATI-VA ANTRENAMENTELE SI DIETA IN FUNCTIE DE TIPUL SOMATIC DAR SI DE GRUPA SANGUINA .“
    “ FORMULEAZA-TI UN IDEAL SI TRAIESTE-TI VISUL “
    “ SA-TI STAPANESTI CORPUL CU MINTEA ESTE CEL MAI PUTERNIC SENTIMENT PE CARE-L EXPERIMENTATI “
    “ CHEIA SUCCESULUI – VOINTA . FA TOTUL PENTRU A FI CEL MAI BUN “

GIMNASTICA DE INTRETINERE TIP FITNESS (AUTOR : ELENA SOFRONIE ):
    -este o metoda de antrenament personalizata, care poate fi practicata la orice varsta, indiferent de sexul si pregatirea fizica a individului ;
    -practicarea ei nu necesita aptitudini deosebite, calitati motrice exceptionale sau o varsta limita, dar necesita continuitate in pregatire si insusire temeinica;
    -trecerea printr-o acomodare a organismului cu acest gen de efort fizic ,datorita faptului ca musculatura , dar mai ales articulatiile , au nevoie de adaptare treptata , pentru a nu da nastere la dureri articulare , entorse , intinderi sau , ce-i mai grav, rupturi musculare ;
    - se lucreaza individual sau in echipa, in functie de preferinte si de nivelul de pregatire ( incepatori, intermediari ,avansati );
    se invata grupele musculare si exercitiile aferente lor;
    -se invata modul de executie corect al exercitiilor pe grupe musculare prin corectare , coordonare si concentrare a miscarilor, obtinand prin contractia acestora la finalul sedintei de antrenament /atingerea obiectivului stabilit, un tonus muscular ferm ,vizibil conturat prin calitate si marime , care se mentine si pe perioada dintre sedintele de antrenament ( fara / cu greutati ) ;
    -se invata cum se respira corect in timpul si dupa efectuarea efortului fizic,imbunatatind respiratia, marind astfel cutia toracica ( adaugand cativa centimetrii in plus - mai ales la piept );
    -se obtin informatii despre durata , intensitate, numar de serii si de repetari/ exercitiu/ grupa musculara, pauza intre exercitii / serii,dar si despre frecventa sedintelor de antrenamentelor;
    -se invata cum sa ne hidratam corect in timpul si dupa efectuarea efortului fizic ;
    -se obtin informatii despre dieta personalizata (tinand cont de tipul somatic , de dignostic , de grupa sanguina ,varsta, sex, ocupatie , de calorii / necesar hidric /kg.corp/zi , de raportul de proteine :lipide:glucide / kg.corp/zi- , autor ELENA SOFRONIE );
    - se executa exercitii de stretching / intindere pe grupe musculare pentru relaxarea musculaturii , imbunatatind rata metabolismului bazal, flexibilitatea si mobilitatea , evitandu-se oboseala si incetinirea uzurii organismului;
    -se executa exercitii specifice grupelor musculare ( exemplu entru talie/ abdomene specifice, lombari,oblici interni si externi pentru tonifierea peretelui abdominal,musculatura paravertebrala, buna functionare a organelor intraabdominale marind astfel circulatia sanguina si limfatica,intarind astfel si sistemul imunitar );
    - alte efecte imediate : optimism,vitalitate,atitudine pozitiva, sanatate , frumusete si echilibrul la orice varsta, performante fizice si intelectuale maxime, detoxifierea organismului , incetinirea imbatranirii, greutatea ideala pe termen lung , un somn odihnitor creste increderea in sine, se invinge timiditatea, da putere de munca , clarifica ideile.

Astfel ca , la terminarea acestei sedinte sa obtinem :- o balanta pozitiva asupra fizicului eliminand oboseala psihica ,energizand organismul ,recapatand puterea de a ne ocupa si de activitatile zilnice intr-un mod viguros ;
    - dar si dorinta aceea de revenire pentru urmatoarea sedinta de antrenament.

INTREBARE
    Ati avut vreodata ocazia sa vedeti un sportiv de performanta care se pregatea pentru un concurs de fitness, bodyfitness sau culturism ,la antrenamentele de dinaintea acestui concurs?Ce strategii de antrenament / dieta /ce perioada, foloseste , forma fizica inainte de inceperea pregatirii pentru concurs, in timpul si dupa perioada concursului?
    Daca da, atunci e ok ,si, cred ca-mi veti da dreptate. Daca nu, dati-mi voie sa va explic pe scurt entru reducerea greutatii corporale sau doar a eliminarii tesutului adipos pastrandu-si greutatea corporala ( in functie de preferinte ) efectua exercitii fizice tip fitness / culturism (anaerob) , cu serii si repetari multe dar cu greutati medii , impreuna cu gym. ( cardio ) si, bine-nteles respectand o dieta combinata bazata pe raportul proteine :lipede :glucide = cresterea proteinelor :reducerea lipidelor : reducerea glucidelor din alimentatie = 2,5 : 1 : 1,5 , obtinand astfel “o harta a anatomiei corpului “deci un om sanatos.

Clubul promoveaza
    sporturi ca fitness, bodyfitness si culturism la nivel competitional.
    De asemenea, clubul mai promoveaza sporturi precum gimnastica de
    intretinere de tip fitness, dans sportiv, arte martiale, tenis, inot dar si alte dicipline sportive de
    la nivel de hobby la nivel de performanta. Nivelul ridicat al calitatii
    serviciilor oferite antrenorul principal , si anume , ELENA SOFRONIE, este confirmat de rezultatele obtinute:
    -participarea unei reprezentante la categoria fitness demonstrativ a
    Campionatului Municipal din 2004;
    - un reprezentant al clubului obtine
    locul al III-lea la Campionatul Municipal din 2005 la categoria 70 kg,
    juniori mici culturism ;
    -la Campionatului Municipal din 2006, un alt sportiv obtine locul al VI-lea la categoria 65 kg,juniori mari la culturism
    ,locul al III-lea la Campionatul Municipal din 2006 la
    categoria 75 kg, seniori culturism, un alt reprezentant se
    califica la Campionatul National de Bodyfitness in 2006. In
    luna septembrie 2006, unul dintre instructorii clubului ocupa locul a
    IV-lea la Campionatul National de Bodyfitness. Printre castigatorii
    Concursului Miss FIT &FORM organizat de ESTETIK MEDIA- octombrie
    2006 - se gasesc 2 reprezentante ale clubului, una dintre acestea
    obtinand chiar locul intai.
    Pentru a veni in intampinarea nevoilor membrilor clubului si nu nunai, au
    fost realizate o serie de DVD-uri care prezinta variante de antrenament
    pentru diferite grupe musculare – autor ELENA SOFRONIE.Ajutorul oferit
    membrilor sai nu se rezuma numai la efectuarea antrenamentului propriu
    zis, participantii fiind indrumati in urmarea unei diete personalizate
    conform grupei sanguine, pe baza analizelor si a
    diagnosticurilor.
    ELENA SOFRONIE :CARTE DE VIZITA
    -fosta sportiva de performanta la culturism, categ. 52 kg,concurs organizat de F.R.C.F.;
    - experienta in acest domeniu , peste 15 ani;
    -in prezent (anul 2006 ) se pregateste pentru CAMPIONATUL NATIONAL DE BODYFITNESS din 2007( prezentarea trupului), categoria peste 35 ani;
    -membru fondator,presedinte, antrenor de gimnastica de intretinere tip fitness, fitness, bodyfitness si culturism :CLUB SPORTIV ELLE ‘ S –BUCURESTI ;
    - arbitru de culturism si fitness, membra in comisia de competitii ,legitimarii si transferari, in cadrul F.R.C.F.(FEDERATIA ROMANA DE CULTURISM SI FITNESS );
    -autor cursuri personalizate la distanta de gimnastica de intretinere tip fitness pe format DVD.
    RELATII LA :021.434.21.14,031.411.51.94,0724.217.487
    E-MAIL :clubsportivelles@yahoo.com

mary-criss is offline Junior Member

Default metabol

buna fetelor...acum a ajuns si la noi in farmacii acest medicament...la-m cumparat si io 86 lei costa mai am putin si termin prima cutie dar nu am slabit deloc pina acum nici un kilogram de ce oare?vroiam sa mai slabesc si io decit vreo 3kilograme io la-m cumparat mai mult pentru tiroida am auzit pe cineva ca-i bun (eu am probleme cu glanda tiroida)...va pup pa..vreau si eu un raspuns daca la luat cineva 3 luni de zile si cit a slabit

Default metabol

nu mai intra nimeni pe aici?m-am cintarit azi si am slabit 2 kg cu metabol...intr-o luna nu-i bine?hai ca va las ca am putina treaba revin diseara;;;pa,pa

Default metabol

nu mai intra nimeni pe aici?m-am cintarit azi si am slabit 2 kg cu metabol...intr-o luna nu-i bine?hai ca va las ca am putina treaba revin diseara;;;pa,pa

+ Reply to Thread
Page 12 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 13 LastLast