+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 32

Thread: 1 kilogram pe zi

Seandreea is offline Senior Member Model

Tu nu ai mult de slabit. Intr-o luna le dai jos slabind sanatos. Pur si simplu renunta la prajeli si dulciuri, mananca doar 2 felii de paine pe zi, iar dupa ora 18 mananca numai fructe sau iaurt. Daca faci si un pic de sport, nu o sa ai probleme in a da jos cele 5 kilograme.

Mystic Girl is offline Senior Member Pufulet

eu? am 15 kg de slabit

boobieme is offline Member

Ah, draga Seandrea
    a dai jos din masa de grasimi acumulata. Sa slabesti 1 kg de grasimi pe zi inseamna enorm si este (parerea mea) imposibil de realizat - inseamna sa consumi 3500 calorii. Atat imi amintesc ca are un kilogram de grasime. Sa ma corecteze cineva daca gresesc.
    Ar fi dragutz sa fie asha, dar este vorbe de 7700 calorii, atat inmagazineaza un kg de grasime (mai mult de dublu fata de ce ai zis tu)

Aceste 7700/zi se dau jos daca faci turul pamantului pe bicicleta cu sticla de ceai chinezesc langa tine (si scutece rezerva)si nu mananci nimic/iei suplimente alimentare. Cine vine cu mine sa o facem? <glumesc>

Mystic Girl is offline Senior Member Pufulet

serios? 7700? pfiuuuu...asta n-o stiam...bine ca am aflat acum...e bine de stiut deci daca as lua din alimentatie 8400 (1200/zi) kcal pe sapt...si as consuma 12500 pe sapt (aprox 1800/zi) as slabi...aproape o juma de kg pe sapt (grasime pura)..plus apa care se mai duce...cam 2 kg pe luna...aoleooo...ce calcule m-am apucat sa fac.. hm...in vreo 8 luni as ajunge la 50 (punem la socoteala si faza de platou)..gata...ma opresc aici cu calculele

Seandreea is offline Senior Member Model

Quote Originally Posted by boobieme
    Ah, draga Seandrea
    a dai jos din masa de grasimi acumulata. Sa slabesti 1 kg de grasimi pe zi inseamna enorm si este (parerea mea) imposibil de realizat - inseamna sa consumi 3500 calorii. Atat imi amintesc ca are un kilogram de grasime. Sa ma corecteze cineva daca gresesc.
    Ar fi dragutz sa fie asha, dar este vorbe de 7700 calorii, atat inmagazineaza un kg de grasime (mai mult de dublu fata de ce ai zis tu)

Aceste 7700/zi se dau jos daca faci turul pamantului pe bicicleta cu sticla de ceai chinezesc langa tine (si scutece rezerva)si nu mananci nimic/iei suplimente alimentare. Cine vine cu mine sa o facem? <glumesc>
    Am aflat si eu dupa ce am postat. De fapt asa stiam si eu odata, dar de curand am dat peste alt site care amintea de 3500. posibil doar sa fi citit eu gresit. oricum ar fi, ideea este aceiasi - este imposibil sa slabesti - sa elimini din stratul adipos - atat de mult intr-un timp asa de scurt.

boobieme is offline Member

treaba sta cam asa, sper sa nu gresesc(eram obsedata de calcule intr-o perioada)
    O persoana normala(care doarme, citeste, merge la lucru, gandeste, etc) are nevoie cam de 2000 kcal pe zi, pe care le arde fara sa faca ceva anume. Tot ce depaseste acest numar, nu se arde, se depune. Deci daca "mananci" 1500 kcal pe zi, se ard 500 facultativ din rezerve, si daca mai arzi prin sport inca 500 (cam fortat dar fie) obtii in jur de 1000 kcal arse pe zi din rezerve. Asta inseamna 7000/saptamana aproximativ un kg. Sweet? Asta inseamna 4 kg luna. Daca vrei sa scapi de 12 kg, 3-4 luni=relativ ok pentru organism. Cred si eu

hannahmiriam is offline Senior Member Topmodel

pe mine ma supara calculele astea

Mia_Mika's Avatar
    Mia_Mika is offline Senior Member Manechin

Pe mine ma ametesc

mihaela pop is offline Member

cine imi da si mie dieta asta?va rog mult.multumesc

hannahmiriam is offline Senior Member Topmodel

nu ti-o recomand mai bine incearca sa nu mananci dupa 18-19 seara si o sa apara rezultatele

+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast