+ Reply to Thread
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 11 to 20 of 60

Thread: a luat cineva advanced fat burner de la calivita?

iuli_nrb's Avatar
    iuli_nrb is offline Senior Member Manechin

ah...tot de slabit era.....

giokonda is offline Member

Default si eu vreau sa stiu!!

am vazut linkul dat, si e o lista intreaga de tablete!!
    fetelor, voi credeti ca varianta asta e buna??

eu nu prea am incredere in pastile...

andrejuly is offline Senior Member Fulg

am mai auzit de produsul asta ,nu mai stiu acum pe ce site,dar nu stiu ce contine
    daca nu e pe baza de plante cu siguranta nu l-as lua

elica is offline Junior Member

Default despre advanced fat burners

salut! eu am pus intrebarea pe forum pt ca mi-am facut comanda si as vrea sa stiu daca a mai incercat cineva.asta am gasit despre medicament:

Advanced Fat Burners
    (250 tablete)
    :: cumpăr :: 101.40 LEI

Cum pot fi "arse" cel mai bine grăsimile din organism?
    Doar înfometarea sau aportul unei cantități reduse de alimente nu sunt eficiente. Din acest motiv, este bine să ne suplimentăm alimentația zilnică cu produse care conțin exclusiv substanțe naturale și nu au efecte nocive asupra sănătății. Rezultatul maxim se obține prin combinarea unui supliment alimentar pentru slăbit cu o alimentație sănătoasă și o dietă săracă în grăsimi, precum și cu practicarea sistematică a exercițiilor fizice.

COLINA Și INOZITOLUL sunt sintetizate și de organismul uman, dar într-o cantitate insuficientă. Amândouă sunt substanțe lipotrope, adică substanțe care, acționând asupra acizilor grași din organism, accelerează procesul natural de "ardere" a grăsimilor.
    L-CARNITINA provine din aminoacizi și este responsabilă de generarea energiei prin oxidarea moleculelor de acizi grași, la nivelul mitocondriilor.
    METIONINA Și BETAINA sunt substanțe lipotrope care împiedică depunerea grăsimilor în ficat și ajută la detoxifierea acestui organ. Favorizează producerea lecitinei de către ficat, scăzând astfel nivelul colesterolemiei.
    PICOLINATuL DE CROM - s-a demonstrat clinic că ajută la reducerea greutății corporale, fără a avea vreun efect secundar.
    Produsele Fat Burners oferă o absorbție continuă, ceea ce înseamnă că organismul nu primește substanța activă dintr-o dată, într-o singură doză mare, ci continuu, pe parcursul întregii zile.
    Dacă vrei să fii fit.
    Mod de administrare:
    1-3 tablete de trei ori pe zi, în funcție de greutate și de rezultatul așteptat.
    Cantitate: 250 tablete
    Preț Total: 101.40 LEI
    PB: 195
    PC: 100%
    Conținut:
    Complex de colină 500.00 mg
    Inositol 250.00 mg
    DL-metionină 100.00 mg
    Betaină HCl 100.00 mg
    Complex de L-carnitină 25.00 mg
    L-lizină 50.00 mg
    Lecitină 50.00 mg
    Vitamina C 30.00 mg
    Picolinat de crom 20.00 mcg
    Acid oleic 25.00 mg
    Acid linoleic 50.00 mg

elica is offline Junior Member

stiu ca produsele sunt bune si naturale pt ca am prieteni care le-au folosit dar as fi vrut sa aflu daca este cineva care a luat exact acest produs.eu nu reusesc sa tin o dieta daca nu sunt ajutata de ceva suplimente care taie pofta de mancare.si chiar si asa nu reusesc sa slabesc.am incercat mai multe produse de pe piata(cam pe majoritatea )de la cele mai ieftine la cele mai scumpe si o gramada de diete la "moda".cum apare ceva nou hop si eu dar din pacate fara nici un rezultat.nu stiu unde dau gres dar important e ca perseverez nu?am castigat 20 de kg in urma tratamentelor autoadministrate si acum vreau sa scap de ele cat mai repede.nu e prea realist telul meu nu?

Smoothie is offline Senior Member Manechin

Default Re: despre advanced fat burners

Printre celalte nume care habar nu avem ce inseamna si ce efecte au.... ...
    Quote Originally Posted by elica
    Rezultatul maxim se obține prin combinarea unui supliment alimentar pentru slăbit cu o alimentație sănătoasă și o dietă săracă în grăsimi, precum și cu practicarea sistematică a exercițiilor fizice.
    Cand vreti sa cheltuiti bani pe suplimente faceti-va tema pentru acasa! Acesti oameni stiu sa faca bani pe naivitatea noastra.

Un sfat prietenesc, Elica: nu le lua! Daca, insa, le-ai cumparat si vrei neaparat sa le incerci incepe prin a lua jumatate din doza indicata. Daca nu ai palpitatii, stari de nervozitate, tremur, insomnii, etc.... atunci mareste doza pana ajungi la cea de pe cutie.

Guest

merci smoothy pt sfaturile bune.chestia e ca stiu si eu ce e bine pt sanatatea mea dar sunt foarte disperata

Guest

Default advance fat burner

DA ,EU AM LUAT.Este bun,este natural si nu creaza probleme Eu cred ca are la baza urmatourl adevarAceste pastile se iau inainte cu 30 de minute de a face gimnastica si inainte de culcare Deci esti obligat sa faci sport 30 de minute Si daca faci acest lucru zi de zi e clar ca slabesti la aceasta se adauga carntina din compozitia pastilelor care arde grasimile Vi-l recomand cu gimnastica desigur Fara gimnastica nu stiu daca functioneazaCarnitina introdusa in organsm arde grasimile daca se produce energie ..deci spor la treaba

iuli_nrb's Avatar
    iuli_nrb is offline Senior Member Manechin

eu nu am luat in viata mea pastile pt.slabit si nici nu am de gand vreodata.Cu banii aia mai bine mi-as plati un abonament la fitnes.

burunducel is offline Senior Member Fotomodel

Draga Elica, am citit undeva, nu mai stiu exact unde, ca in demersul pentru slabit un rol extrem de important il are psihicul.

Este un stres autoindus atunci cand tii mortis sa slabesti, mai ales intr-o perioada de timp record. Orice "miniesec", orice frustrare te "blocheaza" iar rezultatele se incapatineaza sa apara.

Incearca invers, nu te mai gandi deloc la slabit si la etapele pe care le ai de parcurs ... iar atunci cand vine ora mesei (punctul critic) comporta-te normal. Gandeste doar : renunt la obiceiul alimentar x pentru ca e mai bine asa. Pentru mine si pentru sanatatea mea.

Eu am incercat si a functionat !

+ Reply to Thread
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast