PDA

View Full Version : Un sfat va rog mult de tot!!

andra82
17-10-2005, 20:32
Vreau sa va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat ceva..nu ocoliti subiectul plsss
Mama mea a fost la munte weekendul trecut si a avut un mic accident :cry: , mergea pe o carare la munte si a alunecat si a cazut cu noada fundului exact pe varful unei pietre :cry: . Acum are niste dureri foarte mari mai ales cand se ridica de pe scaun..sau cand sta intinsa in pat si in plus de asta s-a si umflat, s-a facut ca un nodul acolo :cry:
Va rog mult puteti sa imi spuneti cum as putea sa o ajut pe mama?
Daca ati patit vreodata asa ceva..ce ati facut? cum v-ati tratat?
va pupic

gabriellac
17-10-2005, 20:38
Andra, mama ta trebuie sa mearga la doctor! Nu iti poate spune nimeni ce sa faca! Neaparat convinge-o sa se duca la medic pentru ca nu e de gluma!

sexymom
17-10-2005, 21:24
Are dreptate Gabriela, mergi la doctor, sanatate multa mamei tale, ai grija de ea.

andra82
17-10-2005, 21:55
mersic pentru raspunsuri, asa o sa fac o sa merg cu ea la doctor.
va pup si va doresc o seara placuta

smatrea
18-10-2005, 09:07
cu toate ca ti s-a spus, iti mai spun si eu, trebuie sa te duci de urgenta cu ea la doctor, nu stii ce a patit.....

Ramy
18-10-2005, 09:29
Neaparats a ne spui parerea doctorului. Ok???

Sanatate mamei :!:

uka
18-10-2005, 10:52
nu inteleg d c nu ati ajuns d atunci la doctor?? in fine...la doctor...

irisal
18-10-2005, 11:10
desi repet ce au spus fetele: LA DOCTOR DE URGENTA!!!!
eu in copilaria cadeam tot timpul in fund, pe gheata, si am acum niste dureri de coloana pe care aproape nimic nu le poate rezolva uneori, si am numai 27 de ani, firŽar sa fie. numai ca am fost un copil "destept" si nu le spuneam parintilor ca am cazut si acum suport consecintele.
dar sa cazi pe o piatra e si mai ingrozitor. deci fuguta de maxima urgenta la doctor. si anunta-ne si pe noi ce spune doctorul.
sanatate!

bogdana24
18-10-2005, 13:03
cel mai util sfat - mergeti urgent la medic!!!
poate sa nu fie ceva grav, doar o simpla inflamatie, dar cel mai sigur e sfatul medicului

otilici
18-10-2005, 13:29
Cred ca mamei tale prin acea cadere i s-au tasat niste vertebre,e destul de grav,poate fi o hernie de disc.Trebuie mers de urgenta la medic pt.ca cu cat este amanat tratamentul,cu atat durerile se intensifica si vor ceda mult mai greu.Trebuie sa o vada un medic neurolog.Insanatosire grabnica ii doresc mamei tale.

andra82
18-10-2005, 22:08
mama nu prea vrea sa mearga la doctor...ea nici nu este in bucuresti acum, dar o sa merg eu la ea maine si sper sa o conving sa mearga la doctor, pentru ca imi fac foarte multe griji pentru ea :cry:
Sper sa fie totul bine!
Va multumesc pentru sfaturi :pupic:

Oriana
04-11-2005, 23:52
:? Si de ce nu vrea sa mearga? N-o doare destul de tare?.. Scuze, mi-e greu sa nu fac ultima remarca, eu nu inteleg persoanele care au nevoie de asistenta medicala si-o refuza.

mya
05-11-2005, 00:32
am citit ce a patit mama ta si imi pare foarte rau.foloseste-ti toate metodele pentru a o convinge sa mearga la doctor.multa sanatate si sa ne zici cum e :floare:

andra82
05-11-2005, 19:50
buna fetelor, vroiam sa va zic ca e bine mama mea..am vb cu un doctor si i-a zis sa ia un atiinflamator si acum e totul ok..din fericire nu era nimik grav :D
va pup pe toate

mya
05-11-2005, 22:07
o veste buna :cheers:

tzatzica
06-11-2005, 11:13
daca nu o convingi sa mearga la doctor..convinge-o sa ia multe ,ulte anti inflamatoare..gen:paduden,diclofenac sodic,sau chiar ibuprofen substanta activa din multe antiinflamatoare...neapara tre sa ia astea...e posibil sa fi facut lichid acolo..de la lovitura..e posibil sa se absoarba..
spre sa se rezolve..
dar convinge-o mey sa mearga la doctor..ea cum te lua cu fortza..cand erai mica