PDA

View Full Version : Suvite albastre

ral_17
03-06-2007, 15:24
:hi: buna fetelor :floare:

vine vacanta de vara si as vrea o schimbare : suvite, dar nu in culori normale. ma gandeam la un albastru. exista vopsea permanenta albastra ? daca da, de la ce firma ?

inca ceva: sunt bruneta, am parul ondulat si de vreo 3 anisori il intind cu placa. in ultima luna am renuntat pentru ca l-am cam distrus si mi-era mila de el. am parul putin mai lung de umeri, frizat in scari. este uscat si l-as friza. vreo sugestie ( cu privire la forma, lungime ) ? - precizez ca nu intentionez sa-l mai indrept.

Maerya
03-06-2007, 16:08
Din cate stiu eu nu exista vopsea albastra. Poate ma insel. De ce nu incerci alta culoare, daca tot vrei o schimbare? De exemplu sa te vopsesti? Stiu ca nu va fi cev asa de neobisnuit ca albastrul, dar va fi ceva noi. (daca erai blonda mergea albastrul de metil)

ral_17
03-06-2007, 16:11
planul era sa decolorez cateva suvite, apoi sa le fac albastre si cand ma satur de culoarea asta sa ma vopsesc bruneta si gata :D partea buna este ca nu se observa diferenta intre parul meu si brunet, deci nu ar trebui sa ma revopsesc cand imi creste parul.

idei legate de lungime, forma, stil ... ai ? :)

Maerya
03-06-2007, 16:16
Ahja, deci cum am spus eu, cu albastru de metil? Dar vezi ca nu tine si iese si o culoare cam urata. Mie imi place la nebunie cum vin suvitele la parul ondulat :love1: in schimb le urasc la cel drept :evil: . SZic sa iti lasi parul in pace pt moment, pt ca deja l-ai torturat 3 ani.
Cat despre tunsoare, e destul de scurt, mai bine il lasi sa mai creasca ceva. Sa il ai ling, bogat si ondulat. :love2:

ral_17
03-06-2007, 16:20
crede-ma, nu vreau sa-l tund. dar trebuie. varfurile arata groaznic. o sa incerc sa tai cat mai putin din ele.
pentru a-l face albastru stiu ca sunt un fel de creme, dar se duc la 2-3 spalari, de asta as fi vrut ceva permanent. o sa ma fac cred cu alea, pentru ca vreau neaparat ceva ciudat in cap vara asta... mi s-a lipit ceva de creier.. :roll:

ancki
03-06-2007, 16:25
Intreaba si tu la salon. Eu am fost odata la o cosmeticiana care avea o gramada de suvite colorate: si verzi, si albastre. Poate au ei vreo vopsea speciala, cine stie...

Maerya
03-06-2007, 16:27
Daca vrei ca parul sa se refaca bine va trebui sa iti tunda tot parul tocit. Daca nu se va toci pe fir in sus.

Snoo
03-06-2007, 16:47
Am vazut poze cu tine, asa ca eu zic sa iti iei din lungime si sa ti-l franjurezi. Vei arata foarte sic. Inca nu te vopsi, altfel va fi si mai uscat, asteapta sa isi revina.

ral_17
03-06-2007, 16:48
sincer nu m-as lasa pe baza celor de la salon. am avut cateva experiente neplacute si nu mai vreau :roll:

ral_17
03-06-2007, 16:49
Am vazut poze cu tine, asa ca eu zic sa iti iei din lungime si sa ti-l franjurezi. Vei arata foarte sic. Inca nu te vopsi, altfel va fi si mai uscat, asteapta sa isi revina.

m-ai vazut creata ? :D

Maerya
03-06-2007, 16:54
sincer nu m-as lasa pe baza celor de la salon. am avut cateva experiente neplacute si nu mai vreau :roll:

Povesteste!

Snoo
03-06-2007, 16:57

Nup, dar imi pot imagina.

ral_17
03-06-2007, 16:59

Povesteste!

a taia varfurile la unii e echivalent cu a taia jumatate din lungimea totala a parului

ultima oara am mers pentru a ma friza in scari(era taiat drept initial) si mi-a facut scari, ce-i drept, dar nu in gluma ! abia daca mai aveam par in cap, si m-am trezit si cu o minunatie de breton din varful capului facut. nici n-am apucat sa comentez. mi-a luat parul din partea de sus a capului si in 2 secunde era pe jos. eu deschisesem gura sa ii explic ca nu vreau sa-l taie dar nu am mai apucat..am ramas cu gura cascata :lol: :lol: pana la urma statea bine, insa numai cand il indreptam cu placa.

ral_17
03-06-2007, 17:02

si crezi ca daca il filez si il scurtez pana la nivelul umerilor, o sa stea bine ? :? mi-a cam frica sa intru in el, n-as vrea sa stau jumatate de vacanta inchisa in casa :lol:

Maerya
03-06-2007, 17:11

si crezi ca daca il filez si il scurtez pana la nivelul umerilor, o sa stea bine ? :? mi-a cam frica sa intru in el, n-as vrea sa stau jumatate de vacanta inchisa in casa :lol:

E doar par, creste. Cand m-am vopsit blonda m-am tuns o palma si jumatate din parul meu. Era mare tragedie. Dar a trecut, a crescut, ca orice par.

ral_17
03-06-2007, 17:13
ai dreptate, e doar par. dar eu am o obsesie :oops: parul trebuie sa stea perfect (la mine,pentru ca la ceilalti nu il observ) :D

GABI SIGARCHI
03-06-2007, 17:31
Eu tocmai fac un curs de coafor ,asa ca sint in masura sa iti dau sfaturi:exista vopsea albastra si verde si orice culoare doresti,trebuie sa mergi intr-un salon pt ca nu cred ca se comercializeaza.Exista chiar pudra decoloranta colorata,asa nu e nevoie sa decolorezi si apoi sa aplici iar vopsea pe suvite.Daca folosesti placa mult timp ,trebuie sa folosesti keratina ,pt a nu distruge parul,asta pe viitor pt ca am vazut ca nu mai folosesti placa.Ai face bine sa il mai tai pt a se regenera,pt ca asa degeaba il cresti,cu timpul o sa arate mai rau.Daca ti-am fost de folos , ma bucur , daca nu ,sa ma ierti ca mi-am dat cu parerea!!

ral_17
03-06-2007, 17:35
Eu tocmai fac un curs de coafor ,asa ca sint in masura sa iti dau sfaturi:exista vopsea albastra si verde si orice culoare doresti,trebuie sa mergi intr-un salon pt ca nu cred ca se comercializeaza.Exista chiar pudra decoloranta colorata,asa nu e nevoie sa decolorezi si apoi sa aplici iar vopsea pe suvite.Daca folosesti placa mult timp ,trebuie sa folosesti keratina ,pt a nu distruge parul,asta pe viitor pt ca am vazut ca nu mai folosesti placa.Ai face bine sa il mai tai pt a se regenera,pt ca asa degeaba il cresti,cu timpul o sa arate mai rau.Daca ti-am fost de folos , ma bucur , daca nu ,sa ma ierti ca mi-am dat cu parerea!!

mi-ai fost de folos, multumesc.
pudra decoloranta colorata exista in comert sau tot in saloane ? si inca ceva : "trebuie sa folosesti keratina" - pe care o iau de unde si cum ? :lol:

parul o sa-l tai, asta e sigur. :)

GABI SIGARCHI
03-06-2007, 17:38
Pudra colorata exista si in magazine de specialitate dar e scumpa pt ca se vinde la kg.Asa ca mai bine mergi la un salon ,iar keratina tot asa se gaseste in magazine,si ai instructiuni pe ambalaj.

ral_17
03-06-2007, 17:44
Pudra colorata exista si in magazine de specialitate dar e scumpa pt ca se vinde la kg.Asa ca mai bine mergi la un salon ,iar keratina tot asa se gaseste in magazine,si ai instructiuni pe ambalaj.

multumesc :pupic:

GABI SIGARCHI
03-06-2007, 17:50
Cu multa placere!! :lol:

ral_17
03-06-2007, 17:51
legat de stilul in care sa`l frizez aveti sugestii ?

stiu ca nu exista prea multe optiuni, dar as vrea sa aleg din cat mai multe variante

alexuttza
03-06-2007, 17:54
:hi: pt a evita neplacerile la salon,inceark sa frecventezi acelasi stilist o perioada mai lunga de timp.asa,el va sti ce iti place si se va crea o "legatura" intre voi.eu merg de 2 ani si cv la acelasi stilist,aceeasi manichiurista,aceeasi cosmeticiana si nici nu mai tb sa les pun ce sa imi fak,am incredere in ei si de fiekre data sunt multumita de rezultat...

ral_17
03-06-2007, 17:58
:hi: pt a evita neplacerile la salon,inceark sa frecventezi acelasi stilist o perioada mai lunga de timp.asa,el va sti ce iti place si se va crea o "legatura" intre voi.eu merg de 2 ani si cv la acelasi stilist,aceeasi manichiurista,aceeasi cosmeticiana si nici nu mai tb sa les pun ce sa imi fak,am incredere in ei si de fiekre data sunt multumita de rezultat...

cand te duci si nu iese nici pe departe ce vrei tu, nu stiu cum poti sa mai mergi odata in acelasi loc :) eu personal plec cat pot de repede si nici nu ma mai intorc acolo :D

alexuttza
03-06-2007, 18:03
da,dar inceark sa te interesezi la prietenele tale de un salon bun...eu stiu...trebuie sa fie in orasul tau...in generaL,intr-un oras sunt cateva bune si 100 de duzina,cele de "cartier".inceark sa mergi la unul bun,pt k parerea mea e k la unul de cartier niciodata nu vei putea fi multumita.

ral_17
03-06-2007, 18:09
da,dar inceark sa te interesezi la prietenele tale de un salon bun...eu stiu...trebuie sa fie in orasul tau...in generaL,intr-un oras sunt cateva bune si 100 de duzina,cele de "cartier".inceark sa mergi la unul bun,pt k parerea mea e k la unul de cartier niciodata nu vei putea fi multumita.

acum 3 zile am fost cu o prietena sa se frizeze la un salon si mi-a placut ca cea care a frizat-o a intrebat-o ce vrea, i-a explicat ca ce vroia ea nu o sa-i stea tocmai bine, a fost foarte draguta,i-a dat sugestii si prietena mea a iesit multumita din mainile ei. deci acolo voi merge saptamana viitoare :) daca o sa-mi placa, raman clienta fidela. daca nu, mai caut :lol:

alexuttza
03-06-2007, 18:12
eu mi-am facut suvite bleu la salonul unde merg.mi le-a facut cu nuantator.am fost f multumita pt k dadeau f bn p blondul meu.si sora mea,care e mai apropiata de varsta ta si facut albastre.a facut furori in sc.:))

ral_17
03-06-2007, 18:14
eu mi-am facut suvite bleu la salonul unde merg.mi le-a facut cu nuantator.am fost f multumita pt k dadeau f bn p blondul meu.si sora mea,care e mai apropiata de varsta ta si facut albastre.a facut furori in sc.:))

deci nu sunt singura cu idei ciudate :lol: eu astept vacanta pentru suvite pentru ca nu-mi permite liceul.. :roll: as avea probleme cu siguranta si nu vreau :) eu sunt bruneta, deci trebuie intai sa ma decolorez. mi-e frica sa nu iasa verde ( blond + albastru ) :lol: am auzit ca sunt care au mai patit. sa speram ca nu. :) vopsea permanenta sau care se ia dupa cateva spalari ?

alexuttza
03-06-2007, 18:20
sincer,eu nu am avut ideea asta,stilistul meu mi-a propus sa imi fak exact bleul dp fundalul pag web.at a fost o schimbare radicala:din saten-blond,din par mediu,bob asimetric(k victoria beckham)rezultatul-12 ore la salon,adik de la 15 pana la 3 :))
iar p sora mea nu a trebuit sa o decoloreze...a facut-o cu un nuantator(adik se duce in timp...dar nu doar dupa cateva spalari..asta depinde de calitatea lui..)

ral_17
03-06-2007, 18:22
atunci sunt singura cu idei ciudate :lol: :lol:

sper sa iasa bine tunsoarea +suvitele si sa se aranjeze bine parul dupa :roll:

alexuttza
03-06-2007, 18:24
:) iti tin pumnii!

ral_17
03-06-2007, 18:25
:) iti tin pumnii!

multumesc :)

de frizat o sa merg saptamana care vine, dar pentru suvite dupa ce se termina scoala :) o sa revin sa spun ce-a iesit :pupic:

ancki
03-06-2007, 22:11

Eu in clasa a 8-a m-am facut albastra toata in cap :D

idieta_1
03-06-2007, 22:14

Eu in clasa a 8-a m-am facut albastra toata in cap :D

cu ce ??? permanent sau s`a dus la cateva spalari ? :shock:

ancki
03-06-2007, 22:16
Eeeee, era o spuma care se ducea la spalat. Dar oricum, aveam muuuulta spuma de aia (deci m-am facut de mai multe ori). Toata lumea era :shock: :shock: :shock:
Bine ca era spre sfarsitul anului, aveam mediile asigurate :D

Snoo
03-06-2007, 22:19
Eeeee, era o spuma care se ducea la spalat. Dar oricum, aveam muuuulta spuma de aia (deci m-am facut de mai multe ori). Toata lumea era :shock: :shock: :shock:
Bine ca era spre sfarsitul anului, aveam mediile asigurate :D

Eu astept sa se termine sa ma fac blonda, chiar daca am mediile asigurate.. mi-e ca se trezeste cineva sa imi faca morala, chiar daca nuanta e foarte naturala.

ral_17
03-06-2007, 22:21
si eu astept sa se termine anul :)

ancki
03-06-2007, 22:23
Si eu astept sa termin ca sa-mi pun iar pierce-ul in sprinceana :D Am unul mic mic mic, foarte finut (de fapt e de sfarc :oops: , da' nu s-a prins nimeni). :D

Snoo
03-06-2007, 22:24
Si eu astept sa termin ca sa-mi pun iar pierce-ul in sprinceana :D Am unul mic mic mic, foarte finut (de fapt e de sfarc :oops: , da' nu s-a prins nimeni). :D

E vreo diferenta?

ancki
03-06-2007, 22:29

E vreo diferenta?
Pai.... e f mic; alea de sprinceana sunt putin mai mari de felul lor, si sunt de forma tija cu 2 bobite/tepisor/alte chestiute la extremitati; asta era tip veriguta cumva... Oricum, eu nu stiam exact pt ce-i, m-am gandit sa mi-l pun in sprinceana, si tipa care mi-a facut gaura mi-a zis pt ce-i de fapt :oops:

Snoo
03-06-2007, 22:31

E vreo diferenta?
Pai.... e f mic; alea de sprinceana sunt putin mai mari de felul lor, si sunt de forma tija cu 2 bobite/tepisor/alte chestiute la extremitati; asta era tip veriguta cumva... Oricum, eu nu stiam exact pt ce-i, m-am gandit sa mi-l pun in sprinceana, si tipa care mi-a facut gaura mi-a zis pt ce-i de fapt :oops:

:lol: :lol: Lasa ca e bine.. eu am avut un piercing in ureche dar nu era stilul meu si l-am lasat sa se astupe. Ma gandeam la unul in buric sau acolo jos :P Dar cred ca sunt doar nebunii de moment gandurile mele...
Oricum blonda sigur ma fac :twisted:

ancki
03-06-2007, 22:38
:lol: :lol: Da, acolo jos m-am gandit si eu, dar.... o sa ramana doar in stadiul de idee. M-am gandit sa-mi pun silicoane si sa-mi pun in sfarc (eventual unul foarte stralucitor ca sa iasa in evidenta), si sa ma duc la plaja sa ma sparg in figuri. :lol: :lol: :lol: Dar mi-a trecut si asta

Snoo
03-06-2007, 22:41
:lol: :lol: Da, acolo jos m-am gandit si eu, dar.... o sa ramana doar in stadiul de idee. M-am gandit sa-mi pun silicoane si sa-mi pun in sfarc (eventual unul foarte stralucitor ca sa iasa in evidenta), si sa ma duc la plaja sa ma sparg in figuri. :lol: :lol: :lol: Dar mi-a trecut si asta

Ih, silicoane chiar nu vreau... nu stiu daca ai vazut ca atunci cand se apleaca femeile cu astfel de implanturi, sanii par a fi niste pungi :?

ral_17
03-06-2007, 22:46
si eu am avut la un moment dat 2 cercei in plus intr-o ureche dar i-am dat jos. ma bate gandul sa-mi fac iar dar deocamdata suvite. prea multe schimbari strica :lol:

idieta_1
03-06-2007, 22:48
si eu am avut la un moment dat 2 cercei in plus intr-o ureche dar i-am dat jos. ma bate gandul sa-mi fac iar dar deocamdata suvite. prea multe schimbari strica :lol:

Eu in urechi nu mai vreau.. vreau ceva ascuns :P

Snoo
03-06-2007, 22:49

Eu in urechi nu mai vreau.. vreau ceva ascuns :P

Ce, se putea sa ma loghez eu mai intai?!

ral_17
03-06-2007, 22:51
nu se putea, am patit`o si eu mai sus :lol:

daca ar fi sa-mi fac as alege urechea, insa eu sunt alergica la metale si deci e mai mult decat posibil sa ma aleg cu o infectie :roll: de asta ma mai gandesc ...

ral_17
03-06-2007, 22:55
fetelor eu ma duc la somnic. mai vorbim maine despre cercei, suvite si alte nebunii de genul asta. 8) :pupic: si noapte buna tuturor

Snoo
03-06-2007, 22:56
nu se putea, am patit`o si eu mai sus :lol:

daca ar fi sa-mi fac as alege urechea, insa eu sunt alergica la metale si deci e mai mult decat posibil sa ma aleg cu o infectie :roll: de asta ma mai gandesc ...

Parca mi-ai mai zis de infectie :?
Mi se pare ca exista cercei speciali, antialergici.

04-06-2007, 06:26
ar trebui sa fie din argint si sa nu contina nimic altceva. desi uneori am reactii alergice si la argint deci e riscant :roll:

ral_17
04-06-2007, 06:36
ar trebui sa fie din argint si sa nu contina nimic altceva. desi uneori am reactii alergice si la argint deci e riscant :roll:

evident, prea dimineata pentru mine. am uitat sa ma loghez.

off topic : pe voi nu va enerveaza reclama asta d la avon ? :evil: :evil: :evil: eu innebunesc :evil:

Snoo
04-06-2007, 16:40

evident, prea dimineata pentru mine. am uitat sa ma loghez.

off topic : pe voi nu va enerveaza reclama asta d la avon ? :evil: :evil: :evil: eu innebunesc :evil:

Eu nu o vad.. tu ai talent cu logatul mai mult decat mine :lol:

ral_17
04-06-2007, 16:46
eh ce sa fac si eu ? ametita, adormita :lol: tipic mie...

ancki
05-06-2007, 00:08

Ih, silicoane chiar nu vreau... nu stiu daca ai vazut ca atunci cand se apleaca femeile cu astfel de implanturi, sanii par a fi niste pungi :?
N-am vazut, dar stiu ca in foarte multe cazuri raman urmele de la operatie.... bleah.... Plus ca nu sunt prea sanatoase. Astea de ultima ora or fi mai sigure, dar stiu ca inainte se intamplau sa se si sparga... :?

ancki
05-06-2007, 00:10
Nope. Argintul nu prea e bun la gaurile abia facute, pentru ca se infecteaza repede. Titanul este antialergic. Pierce-urile sunt facute din titan, si cred ca si cerceii medicinali (aia care se pun in pistolul cu care iti da gaura la salon si pe care ii tii pana se cicatrizeaza cat de cat gaura)

Snoo
05-06-2007, 00:18
Nope. Argintul nu prea e bun la gaurile abia facute, pentru ca se infecteaza repede. Titanul este antialergic. Pierce-urile sunt facute din titan, si cred ca si cerceii medicinali (aia care se pun in pistolul cu care iti da gaura la salon si pe care ii tii pana se cicatrizeaza cat de cat gaura)
Argintul va fi in curand interzis pentru piercing-uri din cate stiam eu.

ral_17
05-06-2007, 18:12
:oops: asta nu stiam. multumesc pentru informatii :floare:

deocamdata parul si dupa ce termin cu el ma mai gandesc la cercel, dar totusi nu cred ca imi mai pun unul. mai vedem, dupa cum bate vantul :lol:

Snoo
05-06-2007, 19:21
:oops: asta nu stiam. multumesc pentru informatii :floare:

deocamdata parul si dupa ce termin cu el ma mai gandesc la cercel, dar totusi nu cred ca imi mai pun unul. mai vedem, dupa cum bate vantul :lol:

Ai gasit cu ce sa iti faci albastru? Ar vrea si o colega (ma innebuneste din iarna ca atunci cand se termina anul scolar isi face suvite) si nu stie cu ce.

Snoo
05-06-2007, 19:27

Acum am vazut, pana la umeri.. nu stiu, eu l-as lasa un pic mai jos, eventual cateva suvite.. ondulat si filat va parea foarte natural si iti vei mai ascunde parul deteriorat.

ral_17
05-06-2007, 19:34
deci cateva suvite mai lungi, lungimea la nivelul umerilor +/- 2-3 cm, filat :D ma bazez pe sfatul tau :pupic: multumesc :floare:

Snoo
06-06-2007, 10:22
deci cateva suvite mai lungi, lungimea la nivelul umerilor +/- 2-3 cm, filat :D ma bazez pe sfatul tau :pupic: multumesc :floare:

Placerea mea :pupic:

ral_17
06-06-2007, 16:22
abia astept :D :D :D

fishbone_me
17-06-2007, 15:53
eu mi am facut o suvita violet cu palette XXL.dar m-am tuns scurt dupa 2 saptamani ca e prea canicula si nu suport parul lung.nu vred ca palette are si albastru,dar e o vopsea super ok pt ca decoloreaza si vopseste in acelasi timp.a..si acasa m-am facut.abia astept sa ne zici ce si cum ti-a iesit.
despre cercei...hihi...vreau in buza...dar cred ca v-a ramane in stadiu de idee,pt ca am inteles ca doare si curge mult sange.oricum,m-am lecuit de suvite colorate in culori nebune:) mi-a trecut :wink:

ral_17
17-06-2007, 15:58
am cautat Palette XXL nu au albastru :( :-< maine ma colorez :D :D abia astept... sper sa iasa bine .. mi`e putin frica.. dar asta e. daca nu`mi place imi iau vopsea bruneta si am rezolvat problema :))

fishbone_me
17-06-2007, 16:06
sa iti iasa exact asa cum iti doresti! si sa rupi gura targului cu suvitele tale!! :D

ral_17
17-06-2007, 16:13
multumesc mult :pupic: abia astept sa vad ce iese. de o luna astept ziua de maine... :lol: sper sa nu fie o mare dezamagire :roll: Doamne ajuta ! :) maine promit sa fac poze ca sa ma laud :D

fishbone_me
17-06-2007, 16:14
:D 8)

ral_17
17-06-2007, 16:21
sunt asa nerabdatoare.. cred ca n`o sa dorm la noapte :lol: :lol: cata nerabdare atata frica ca nu o sa iasa cum vreau eu... parca m`as duce sa ma operez nu sa ma vopsesc :evil: ma enerveaza pana si pe mine starea pe care o am :roll: inca putin... :?

fishbone_me
17-06-2007, 16:23
stiu senzatia.eh...ocupa-te de alte chestii.fa ceva care sa-ti distraga atentia :)

ral_17
17-06-2007, 16:26
singura chestie pe care o am de facut este sa ma cert cu cineva deci prefer sa cultiv starea ciudata pe care o am :lol:

17-06-2007, 16:34
:lol: deci...da.ai dreptate.fa-ti manechiura.ceva...du-te sa faci o baie cu spuuuma...

ral_17
17-06-2007, 16:36
aia cu baitza suna bine dar daca ajung in cada cu spuma nu ma ridic o ora de acolo si sigur ma spal si pe cap daca stau atata in apa :lol: si daca ma spal pe cap iar nu ma pot vopsi 3 zile deci mai bine nu :lol:
mai ai idei ? :D

17-06-2007, 16:45
aranjeaza-ti hainele in dulap,joaca-te ceva interesant pe net,asta daca nu ai vreun joc fain in calc,citeste o carte faina??pleaca la un suc cu fetele...don't know...ceva ce iti face placere:D

fishbone_me
17-06-2007, 16:47
am uitat sa ma loghez :lol:

ral_17
17-06-2007, 17:02
hainele sunt aranjate, rabdare sa ma joc nu am, afara e prea cald.. ce mai nu am chef de nimic .. a inceput sa-mi placa sa ma cert deci deocamdata chinui lumea :lol: mercic mult pentru idei :pupic:

fishbone_me
17-06-2007, 17:15
n-ai pt ce. :pupic:

ral_17
17-06-2007, 17:22
frumoase cuvinte ai la semnatura :)

fishbone_me
17-06-2007, 18:46
:oops: hihi.ma caracterizeaza.hihi.

ral_17
17-06-2007, 19:03
si mai bine :)

10-07-2007, 21:23
salut. eu vreau sa-mi fac suvite verzi, dar nu cu vopsea. vreau sa se duca intr-o luna. Ce sa folosesc -firma, produs - si de unde sa cumpar?

ral_17
10-07-2007, 21:28
nuantator. de la Movie Colors.se duce la 6-8 spalari ( asa scrie pe el ) la mine se decoloreaza la 1-2 spalari ( eu sunt facuta cu albastru si am inteles ca si nuanta aleasa conteaza ) dar daca ai parut inchis la culoare trebuie sa te decolorezi mai intai. si vei ramane cu suvite blonde cand se duce verdele. oricum daca te decolorezi si apoi dai cu verde, cand vrei sa renunti la suvite poti sa te vopsesti cu o culoare apropiata de nuanta ta naturala si gata povestea :D eu asa intentionez sa fac. dar deocamdata ma bucur de suvitele mele albastre :D

10-07-2007, 21:53
ahh nu vreau sa ma decolorez. am asa, o pasa de sfarsit de liceu, nu vreau sa raman cu urme:)). am parul saten deschis, sper sa mearga fara decolorat. nuantatorul asta ce e? spray, gel, crema, sampon? nici nu stiu de unde sa-l cumpar, in hypermarket gasesc? cat despre facutul suvitelor, ma gandeam sa mi le fac singura, acasa. ma risc cumva? exista vreo strategie de facut suvite? mersi:)

ral_17
10-07-2007, 21:59
ahh nu vreau sa ma decolorez. am asa, o pasa de sfarsit de liceu, nu vreau sa raman cu urme:)). am parul saten deschis, sper sa mearga fara decolorat. nuantatorul asta ce e? spray, gel, crema, sampon? nici nu stiu de unde sa-l cumpar, in hypermarket gasesc? cat despre facutul suvitelor, ma gandeam sa mi le fac singura, acasa. ma risc cumva? exista vreo strategie de facut suvite? mersi:)

poate ai noroc sa se prinda, dar o sa se duca mult mai repede. nuantatorul e o crema ambalata ca sapunul lichid. eu l-am cumparat dintr-un magazin marisor, dar nu hypermarket ( gen Cora/Carefour ). costa 16 RON.

ral_17
10-07-2007, 22:02
cat despre suvite, eu m`am lasat pe mana unei prietene care nu mai facuse asta si a iesit binisor. ideea e sa stii cam cat de groase le vrei. sa nu le faci foarte subtiri pentru ca nu o sa se vada. cele subtiri merg pentru 2-3 nuante apropiate ca si culoare, si e de preferat sa apelezi la un profesionist. dar pentru suvite ciudate, verzi ( sau albastre :D ) iti recomand sa le faci mai grosute, dar nu prea groase. :) succes :D daca mai ai intrebari te ajut cu raspunsuri :pupic:

10-07-2007, 22:07
dupa ce scap de admitere, trec la atac. mersi mult.

ral_17
10-07-2007, 22:08
dupa ce scap de admitere, trec la atac. mersi mult.

cu placere :) multa bafta :) la ce dai ? :D

10-07-2007, 22:14
poli:)

ral_17
10-07-2007, 22:26
poli:)

mult succes :pupic:

amailhik
01-07-2009, 14:50
buna, fetelor! si- a mai făcut cineva suvite bleu? eu am par blond f deschis si mi-e frica sa nu iasa verzi.

adrianabb
02-07-2009, 12:47
buna, fetelor! si- a mai făcut cineva suvite bleu? eu am par blond f deschis si mi-e frica sa nu iasa verzi.

eu am parul blond f deschis si imi place sa experimentez cu el,
momentan am acasa violet de gentiana(mov->gri) si solutie castellani (rosie->roz), tb sa mi-o cumpar si pe cea albastra :D . de la farmacie sunt toate.
se amesteca cateva picaturi cu apa si puff parul ia nuanta dorita.
daca pui prea mult risti sa iesi mov sau rosie, dar te speli din nou cu sampon si se duce. la cateva spalari se ia de tot, dar te dai din nou.

legat de suvite iti recomand sa te duci la un coafor.
eu mi-am facut suvite argintii acum vreun an. faza era k aveam parul mult mai subtire la varfuri, si coafeza a tb sa fie mai atenta cum le face k sa nu ies toata gri la varfuri(deci sa nu mai fie suvite)

orice produse ai folosi pt aceste genuri de culori, se iau la spalat

domnitzza
02-07-2009, 12:57

incearca cu vopsea de la bes numarul 09 iese un albastru foarte placut si rezista destul de mult timp

amailhik
02-07-2009, 14:00
nu vreau chiar albastre, bleu. uite e tipa blonda de la Ónceput:http://www.youtube.com/watch?v=aXkoC6Kv11Q. oricum, la coafor mi le fac. cu albastru de metil am Óncercat eu in tinerete :)) dar aveam par șaten atunci și au ieșit albastre apoi s-au făcut verzi