+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: MUSLI IN CURA DE SLABIRE

BONTIU is offline Junior Member

Default MUSLI IN CURA DE SLABIRE

HELLO EVERYBODY!
    VREAU SA VA INTREB CEVA- MUSLI E BUN IN CURA DE SLABIRE? DE EXEMPLU, MUSLI CU FRUCTE, CU MIERE, CROCANT CU STAFIDE SI GERMENI DE GRAU ETC(GATA PREPARAT IN CUTIE). DE LA DR OETKER-BINE, SAU DE LA ORICE ALTA FIRMA. CUTIA ARE 300G SI 300-400KCAL/100G. DAR DINTR-O CUTIE MANANC DE APROXIMATIV 6 ORI. POATE SI MAI MULT. E SUPER BUN. EU IL MANANC DE 2 SAPT SI IL ADOR!!! IL PREFER IN LOCUL ORICARUI FEL DE MANCARE. PUN INTR-O CANA CAM 3/4 FULGI, O BANANA SI 2-3 LINGURI DE IAURT DIETETIC. IL AMESTEC SI...E SUPER!!!
    ASTA E MENIUL MEU DIMINEATA SI CAND VIN DE LA SERVICI. E DELICIOS. MAI MANANC NISTE FRUCTE, LAPTE SI...GATA!
    CE STITI DE EFECTELE LUI IN CURA DE SLABIRE?
    BANUIESC CA E BUN, CACI E FIBRA.
    PUSI

puiuletu's Avatar
    puiuletu is offline Senior Member Manechin

Vestea nu e tocmai buna. Produsul pe care il descri tu aici si in asociatie cu banana este o "bomba" calorica.
    Din pacate!
    Eu sunt cu Monti. Aici sunt indicati fulgii de cereale, dar numai cei neprelucrati termic si fara adaos de fructe. Se pot combina numai cu lactatele degresate 0,1%.
    Fulgii de care spui tu mi se pare ca au adaugat chiar si zahar.
    Citeste eticheta si ... vezi ce faci.

ardeias's Avatar
    ardeias is offline Senior Member Manechin

Nu prea e recomandat pt ca are multe alimente care nu prea se consuma in cure de slabire- banane,stafide,miere.Nu conteaza numai caloriile,ci si continutul.E super bun intr-adevar,e felul meu preferat de mancare dar....
    Oricum,la 50 de kg ale tale eu zic ca e bun pt ca nu ai cine stie ce de slabit,dar in general stiu ca nu e recomandat.Cel mult,cum am eu in regimul pe care il tin,in ultima faza a regimului,cereale simple,din fulgi de porumb,sau cum sunt acelea Fitness.
    Get support in the Phentermine forums!

BONTIU is offline Junior Member

VA MULTUMESC DE RASPUNSURI. M-AM DEMORALIZAT PUTIN. AM TRAS CU OCHIUL PE CUTIE SI ZICE CA ARE TREI TIPURI DE CEREALE, FRUCTELE SUNT DESHIDRATATE SI NU ARE ADAOS DE ZAHAR. DECI NU E CUM CREDEATI VOI. E PRODUSUL 'VITALIS' DE LA DR. OETKER. EU MANANC DE 2 ORI PE ZI COMPOZITIA CARE V-AM DESCRIS-O. AIA E MANCAREA MEA DE BAZA.IN REST...FRUCTE. DECI SPER CA NU E ASA GRAV SI CA POT SLABI SI CU ASTA. PLUS CA MERG SI LA SALA.[/u]

Cremorna is offline Senior Member Manechin

incearca sa cumperi musli fara fructe. sau cumpara semintele de secara, ovaz etc. si amesteca-le tu!
    si eu ador musli, dar mai nou am trecut la varianta: fulgi de ovaz+iaurt.

ardeias's Avatar
    ardeias is offline Senior Member Manechin

Quote Originally Posted by BONTIU
    VA MULTUMESC DE RASPUNSURI. M-AM DEMORALIZAT PUTIN. AM TRAS CU OCHIUL PE CUTIE SI ZICE CA ARE TREI TIPURI DE CEREALE, FRUCTELE SUNT DESHIDRATATE SI NU ARE ADAOS DE ZAHAR. DECI NU E CUM CREDEATI VOI. E PRODUSUL 'VITALIS' DE LA DR. OETKER. EU MANANC DE 2 ORI PE ZI COMPOZITIA CARE V-AM DESCRIS-O. AIA E MANCAREA MEA DE BAZA.IN REST...FRUCTE. DECI SPER CA NU E ASA GRAV SI CA POT SLABI SI CU ASTA. PLUS CA MERG SI LA SALA.[/u]
    Stiu despre ce e vorba,Vitalis sunt cerealele mele preferate. Dar combinatia cu fructe nu e recomandata in nici o cura....Oricum,bafta....si depinde ce mananci si in restul zilei.
    Get support in the Phentermine forums!

DanaK's Avatar
    DanaK is offline Senior Member VIP

Quote Originally Posted by BONTIU

grav nu este ,insa poate ca nu vei slabi prea mult cu ele ,ramane de vazut ce rezultate o sa dea meniul tau si daca vezi ca nu merge poti sa schimbi ,in orice caz banana nu e prea recomandata sau daca simti nevoia mananca-o singura cu o juma de ora innainte de masa
    chiar daca scrie fara zahar adaugat ,daca te uiti bine in compozitie (acolo unde scrie ingrediente )o sa vezi ca contin si zahar ,sunt sigura ,ptr ca toate au ...doar in magazinele speciale gasesti fara zahar ....
    Lilypie - Personal pictureLilypie Breastfeeding tickers

Nedumerita is offline Senior Member Manechin

shi chiar daca nu au zahar, au miere, iar aceasta combinatie nu este indicata, cum au zis shi fetele...

puiuletu's Avatar

Quote Originally Posted by Nedumerita
    shi chiar daca nu au zahar, au miere, iar aceasta combinatie nu este indicata, cum au zis shi fetele...
    Corect!

puiuletu's Avatar

BONTIU! Nu mai scrie cu majuscule. E greu de urmarit mesajul tau.
    Pupicei!

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast