+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Cantastim

adybubu is offline Senior Member Fulg

Default Cantastim

Saluatre fetelor! Am si eu urmatoarea problema: am nevoie de vaccinul Cantastim 5 fiole (acum 5 fiole si peste vreo 7-8 luni alte 10 fiole) Are vreuna din voi, din intamplare, de vanzare aceste 5 fiole? Sau lucreaza vreuna dintre voi la Institutul Cantacuzino? Sau poate aveti o relatie/cunostinta care lucreaza acolo? Orice mic ajutor mi-ar fi de mare folos.
    Poate unele dintre voi nu stiti cum sta treaba cu acest vaccin: este foarte cautat in intreaga tara. Cand se scoate la vanzare un lot, sunt niste cozi imense si oamenii aproape ca se omoara in bataie ca sa prinda macar o cutie. Jumatate din lot se da pe pile, iar cealalta jumatate se epuizeza intr-o zi, maxim doua de cand se scoate la vanzare la farmacia Institutului. Asa ca va dati seama ce greu este sa stau sa pandesc ziua in care se scoate la vanzare, practic imposibil pentru ca stau in partea opusa a orasului si nu cunosc pe nimeni acolo care sa ma anunte.
    Cu multumiri anticipate si cu speranta ca se va gasi cineva care sa poata da o mana de ajutor!

alyk is offline Senior Member Fulg

Si eu mi-am facut Cantastim anul trecut dar stiu ca se obtine foarte greu...Imi pare rau ca nu te pot ajuta...stiu ca e bun...

Pupici

Pai... si.... tu cum l-ai obtinut, daca imi dai voie sa intreb?

bruny is offline Senior Member Manechin

la ce e bun? ce face acest vaccin?

E folosit pentru cresterea capacitatii de aparare a organismului impotriva a diferiti agenti bacterieni si virali, stimuleaza imunitatea organismului. Mai multe puteti citi aici: http://www.farmaline.ro/?cid=1&pid=4642

AAAA....eu am facut asa ceva
    dar nu stiam cum se numeste
    am facut un tratament dermato-endocrinologic. ma duceam saptamanal la vaccin. imi facea o saptamana in bratul drept una in bratul stang.
    se face pe doze, cat suporti, nu? sa apara o mica reactie a pielii.
    dc e asta de care zic iti pot face rost de un nr de tel de la dr la care am fost eu nsi imi facea. numai k e f scump (parerea mea). dadeam 500 000 pe vaccin. uite am sa caut nr de tel dc vrei. sper sa fie vb de acelasi vaccin. dar cam seamana.

Bruny, nu cred ca e vorba de acelasi vaccin. Din ce imi descrii tu, cred ca tu faceai un vaccin antistafilococic. Aveai cumva probleme cu acneea sau cu ceva furuncule? Si Cantastimul se face o data pe sapt pe fiecare brat alternativ, insa e o doza fixa (nu cat suporti) si nu doare si nici nu se inroseste locul. 5 fiole costa 350000 si de obicei se fac cure de cate 10. Nu stiu unde faceai tu acest vaccin, dar daca e vreun doctor din institut... cine stie ce poate sa rezolve...

intr'adevar un fel de cosuri. dar stiu sigur sigur k ii zicea imunomodulator. fiole pe care nu scrie nimik dar au o bulina mica albastra? uite am sa caut nr de tel al dr.

si ce imi mai intareste ideea este faptul k dr imi prescrise si Roaccutane care ataca capacitatea organismului de aparare.

alyk is offline Senior Member Fulg

Mi-a facut rost cineva de el...

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks