+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Cat de bun este un nuantator de par?

lazarmike is offline Junior Member

Default Cat de bun este un nuantator de par?

Imi spunea cineva, acum cateva zile, ca un nuantator s-a dovedit a fi mai bun decat o vopsea de par. Voi ce parere aveti?

Daca ati vrea sa va vopsiti, ce anume ati folosi? O vopsea de par? Nuantatoare? Sampoane ce coloreaza parul? Sau aveti vreo reteta imbatabila (de la bunica) pe baza de plante?

Alex_andra is offline Senior Member Manechin

Eu una folosesc vopseaua L'Oreal Excellence de ani de zile. Ma vopsesc o data la 4 saptamani si...parul arata ok, nu e distrus, nu e prea fin, nu cade.

Adevarul e ca arata bine pentru cat il abuzez eu Vopsit la fiecare 4 saptamani, indreptat chimic, clor in piscina de 2-3 ori pe saptamana etc Pun balsam in el in fiecare zi , deci poate si asta il ajuta putin. Pe de alta parte, il usuc cu foenul in fiecare dimineata...deci, daca ceva ii face rau, asta e!

Cat despre nuantatoare, am incercat o singura data pentru ca devenise culoarea foarte deschisa de la stai in soare si nu vroiam sa-l vopsesc pentru inca vreo saptamana...si nu am fost multumita cu rezultatele deloc. Culoarea arata cam dubios si parea ca m-am vopsit cu carioca A! Si ai grija sa nu transpiri sau sa inoti ca e tragedie
    Those who think it cannot be done should at least not disturb the one who's doing it.

lotus80 is offline Senior Member Fotomodel

Am folosit sampon nuantator de cateva ori. Cred ca la 1/2 din utilizari chiar a si folosit, adica mi-a schimbat culoarea.

Am avut o surpriza placuta sa aflu ca poti sa te faci blonda fara sa te decolorezi. Exista vopsea de la wella si de la loreal bineinteles care deschid parul f tare. Nu sunt ieftine ce-i drept, dar nu sfatuiesc pe nime sa se mai decoloreze.

lotus80 is offline Senior Member Fotomodel

am uitat sa spun, chestia cu vopsea pt blonde e testata si pe capul meu

Asta e chiar interesant...O sa tin minte pentru data viitoare cand imi vin "nebunelile" sa devin blonda

Data trecuta m-am decolorat si i-a laut parului meu cateva luni bune sa-si revina. L-a ars bine de tot

Mersi de informatie
    Those who think it cannot be done should at least not disturb the one who's doing it.

scumpy is offline Senior Member Fotomodel

Eu ma vopsesc constant (o data la trei luni) pentru a inchide putin culoarea parului. Eu am parul saten deschis si ma vopsesc roscat. Am incercat o groaza de stupizenii de vopsele insa mi-a placut cea de la Garnier si Wella...
    In rest nu am facut nimic "rau" parului in afara unei chestii pe care nici nu stiu cum sa o cataloghez.
    Eu am parul luuung si nici drept nici foarte ondulat - cum e mai rau - si de fiecare data cand ma spal pe cap imi fac "moate" in crestetul capului ca niste melcisori si ii las asa pana a doua zi dimineata. Cand il desfac este frumos, ondulat si inca putin jilav dar in cateva minute se usuca. Nu stiu inca daca acest permanent fara solutie ii face bine sau rau...
    Insa prefer sa-l fac asa decat sa-l stric cu vreun permanent. Voi ce credeti??? Voi v-ati facut permanent vreodata???

Permanentul risca sa strice parul tare de tot...deci, daca-l poti evita, cred ca e cel mai bine sa-l eviti.

mady356 is offline Member

hmm,eu in aceasta perioada ma gandeam sa ma fac cu sampon nuantator.adica sa-mi iau vreo 3-4 tuburi sa-mi ajunga pt mai mult timp.e vara,as vrewa un saten stralucitor mai deschis,care sa arate minunat la soare

sexymom is offline Senior Member Topmodel

Fetelor as vrea sa incerc si eu un nuantator dar nu stiu exact ce culoare sa aleg, eu am parul saten -deschis si ochii f.f.verzi. Am incercat odata sa ma vopsesc roscat si am iesit neagra ca un taciune (pt ca m-am vopsit singura), cu ce culoare sa incerc? mai ales ca sunt mai tot timpul bronzata (nu de fel )imi place sa fac plaja si sa merg la solar.
    <

vera-iri is offline Junior Member

Buna fetelor, eu sunt satena si cu ochii fffff verzi,eu cam la 4-5 luni ma vopsesc cu vopsea ( wellaton rosu exotic) si imi iese ffffff fromos, culoarea dureaza mult, parul straluceste , este molae, si in schimb nu imi iese la spalat doar f putin; iar cand imi creste parul mi-l fac cu nuantator de la palete nr 13,( nu imi place sa se vada diferente de culoare sub nici o forma ) dar.....in ceea ce priveste nuantatorul..... el se duce ffff repede( chiar dupa 3-4 spalari nu mai ai nici culoare, nici stralucire); daca te duci intr-o discoteca si mai transpiri iti murdaresti hainele, nu mai vb daca te prinde vreo ploaie, mai ales ca mergem la mare eu nu as recomanda nimanui vara sa se faca cu nuantator, vera iasi.mai vb .

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast