+ Reply to Thread
Results 1 to 10 of 10

Thread: virusul helicobacter pylori

n_aly_e is offline Junior Member

Default virusul helicobacter pylori

A suferit cineva de virusul "helicobacter pylori"? Verisoara mea are asa ceva si a facut tratament dar nu i-a trecut. Acum i-au pus diagnostic dischilezie bilio-deudonala sau cam asa ceva. Nu stiu daca asta este denumirea exacta. Ma puteti indruma catre un doctor bun care sa ii dea un diagnostic corect si un tratament corespuzator? Va multumesc anticipat si imi puteti scrie pe adresa n_aly_e@yahoo.com

simocioi is offline Senior Member Topmodel

Helicobacter pilori este prezent la foarte multi dintre noi si este raspunzator de aparitia ulcerului. Se trateaza cu o combinatie de amoxicilina si metronidazol. Diskinezia nu este cauzata de aceasta bacterie si are alt tratament. Cel mai in masura sa-ti trateze verisoara este medicul internist. Daca nu sunteti multumite, mai cereti o opinie si unui alt medic.

Verisoara mea are 18 ani. A luat acest tratament si se simte foarte rau.Are greturi, nu poate sa manance nimic, a slabit mult si este foarte deprimata. Medicul nu a vrut sa o interneze si i-a dat acest tratament acasa. Trebuie sa dea BAC-ul si nu se poate concentra sa invete. Vreau sa o ajut dar nu stiu ce sa fac. A umblat din doctor in doctor si cate bordeie atatea obiceie cum se spune. Oricum, multumesc de raspuns.

dragonita is offline Senior Member Manechin

intra http://www.farmaciata.ro/eKontentFar...astritele.html
    si vezi daca te ajuta cu ceva.
    myspace layouts, myspace codes, glitter graphics
    Nu plinge pentru ca s-a terminat, zambeste pentru ca s-a petrecut.
    Gabriel Jose Garcia Marquez.

dragonita is offline Senior Member Manechin

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics
    Nu plinge pentru ca s-a terminat, zambeste pentru ca s-a petrecut.
    Gabriel Jose Garcia Marquez.

Multumesc, o sa citesc cu atentie.

puricoasa is offline Senior Member Pufulet

Sa-si schimbe medicul internist...Metronidazolul.. de la ala se simte asa de rau..acuma exista tripla terapie extrem de eficienta(Amoxicilina, Claritromicina+Omeprazol), cred ca mi-am amintit bine..
    Multa sanatate, ca-i mai buna decat toate!

sashha is offline Junior Member

Default am avut si eu asa ceva

vreo doi ani in urma, in urma unui control medical sa depistat ca am aceasta bacterie si am urmat un tratament dupa asta nu am mai fost sa fac din nou analize, cred ca mam lecuit, dar sa va spun ceva interesant prima intrebare a medicului a fost: "Consumi lapte crud, pasterizat?" zic da imi place sa beau lapte din magazin rece pasterizat, la care medicul da din cap si zice : NU SE POATE!!! aceasta bacterie traieste in lapte , si daca nu fierbi el nu moare si la pasterizare el nu se distruge, asa ca fiti atente, de atunci am rarito cu laptele crud Sanatate!!!

daianav is offline Senior Member Model

Nu mi-am facut inca analize, dar se pare ca sint suspecta de helicobacter. Hmm si mie-mi place laptele la nebunie, beau si fier acasa si pasteurizat. N-am prea studiat problem si nu stiam ca ar fi bine sa evit laptele. Mersi. Bine de stiut!
    To dream of the person you would like to be is to waste the person you are.

sashha is offline Junior Member

[quote="daianav"]Nu mi-am facut inca analize, dar se pare ca sint suspecta de helicobacter. Hmm si mie-mi place laptele la nebunie, beau si fier acasa si pasteurizat. N-am prea studiat problem si nu stiam ca ar fi bine sa evit laptele. Mersi. Bine de stiut![/quot

Eu am inghitit atunci un mmmm cum se spune o sonda sau ceva de gen de asta, dar acum am aflat ca e posibil de depistat in singe, asa ca as vrea sa repet sa vad daca mai este, asa pentru linistea mea sufleteasca

+ Reply to Thread