+ Reply to Thread
Page 1 of 13 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 129

Thread: Se poate provoca menstruatia sa vina mai repede?

adybubu is offline Senior Member Fulg

Default Se poate provoca menstruatia sa vina mai repede?

Buna fetelor! Nu sunt chiar asa noua pe acest forum, il citesc in fiecare zi insa nu prea m-am omorat sa si raspund. Am si eu o intrebare: stie cineva cum se poate (daca se poate) provoca menstruatia sa vina mai repede? Problema mea este ca mi-a intarziat o saptamana (sigur nu sunt insarcinata!!) iar eu pe 23 plec la munte de Craciun cu prietenul meu. Si tare mi-e frica ca imi face o "surpriza" exact cand mi-e lumea mai draga si se duce naibii vacanta noastra. Mi-a stricat toate socotelile intarziatul asta... Stiu de metoda cu Orgametril, dar e prea tarziu pentru ea acum. Nu stiu ce s-ar intampla daca iau 2 pastile de Postinor, adica o doza mare de progesteron. Offf...daca a mai fost cineva in situatia asta si a incercat ceva eficient, o rog foarte tare sa-mi dea si mie un sfat! Multumiri anticipate!

honey79 is offline Senior Member Manechin

De ce nu faci o vizita medicului tau ginecolog pentru a-i cere sfaturi . Cred eu ca e mai indicat , decat sa te apuci sa iei pastile asa de capul tau.
    Pupicei si...distractie placuta la munte.

"Is nice to be important, but is more important to be nice."
    http://pg.photos.yahoo.com/ph/tupini...r=a14a&.src=ph

daconst is offline Senior Member Topmodel

Daca ai lua pilule ar fi mult mai simplu...asa fara e mai greu ca pot fi diferite cauze..Postinorul n-are rost sa-l iei,mai ales daca nu exista riscul sa ramai insarcinata..si e si foarte daunator organismului..
    Ai putea in schimb sa iei pilule si sigur nu-ti mai vine pina intrerupi pilulele..si asa rezolvi si perioada cu muntele..Prietenele mele fac asa,desi in rest nu iau pilule..
    In rest ce ar mai putea ajuta ar fi o pardida de sex adevarata...si atunci trebuie sa vina..
    Cam atat imi vine la ora asta in minte,dar poate au fetele o alta idee..Eu iau pilule si jonglez cu ele cind vreau sa-mi programez menstruatia

daconst is offline Senior Member Topmodel

Hei,Honey,nici tu n-ai somn???

ioanaza is offline Member

Am folosit Vitamina K cand mai eram la mare, sa-mi intarzie, dar sa-mi vina mai devreme, nu stiu. Oricum, nu e bine sa-l fortezi tu. Fa si o vizita la doctor.
    Distractie placuta la munte!

miss_julie is offline Senior Member Manechin

cum ti-ai administrat vitamina k? de unde stii de metoda asta (doctor, farmacista, prietene, mama)? care-s riscurile, contraindicatiile, si efectele secundare?
    stiu, cam multe intrebari, dar n-am folosit niciodata asta si vreau sa stiu tot
    mai bine ma urasti pentru ceea ce sunt, decat sa ma iubesti pentru ceea ce nu sunt ...

ioanaza is offline Member

Toate informatiile le obti din farmacie. eram la mare, am intrat in farmacie, mi-am spus oful si asta mi s-a oferit. N-am avut nici un fel de probleme. In momentul in care n-am mai luat vitamina K, mi-a venit

miss_julie is offline Senior Member Manechin

ooookey, am inteles
    merci
    mai bine ma urasti pentru ceea ce sunt, decat sa ma iubesti pentru ceea ce nu sunt ...

kady is offline Senior Member Gold Member

neatza..nu lua orgametrilfara sfatul unuimedic..eu amluat mult timp..si acum suport reactiile adverse...

stlizi is offline Senior Member Pufulet

poti sa faci sa vina mai repede daca iei anticonceptionale si cand vrei sa vina le opresti nu trebuie sa iei toata folia si la 2 trei zile dupa ce le-ai oprit vine. asa poti sa o si intarzai, iei in continuare o folie dupa alta fara sa intrerupi.

+ Reply to Thread
Page 1 of 13 1 2 3 4 5 ... LastLast