+ Reply to Thread
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 70

Thread: mustata la femei

smatrea is offline Senior Member Fotomodel

Default mustata la femei

aveti prietene, cunostinte care au o astfel de problema, sau vreuna dintr-e voi?
    nu ma refer la 2 -3 firicele care nici nu se vad, ci la aceea mustat, barba adevarata care unor femei le da multa bataie de cap

FloryG is offline Senior Member Fulg

Da, eu cunosc pe cineva care are niste fire de par in barba care mereu te inteapa cand te pupa. E foarte inestetic. Cel mai bine e sa folosesti epilarea cu ceara sau crema depilatoare. Si DACA ai bani este buna epilarea definitiva cu laser.

honey79 is offline Senior Member Manechin

Mamei mele i-au aparut o gramada.A facut la viata ei o gramada de tratamente cu hormoni. Mi-e si mila de ea... caci... trebuie sa stea sa le indeparteze mereu.

"Is nice to be important, but is more important to be nice."
    http://pg.photos.yahoo.com/ph/tupini...r=a14a&.src=ph

Laura_C is offline Senior Member Model

nasoala problema...si eu ma confrunt cu ea!as vrea sa incerc epilarea cu ceara insa mi-e f teama sa nu creasca firele mai dese sau mai groase.au vreo baza temerile mele?

dinutza is offline Member

eu cu ceara am mai facut dar ....firele parca au crescut mai groase....ma mai epilez cu penseta exact la firele care incep sa semene cu niste corzi de chitara....mi-e teama de cum voi arata la batranete

smatrea is offline Senior Member Fotomodel

nu stiu dupa mine, cea mai eficienta este epilarea definitiva, dar daca nu aveti posibilitatea este buna si chestia cu penseta

alecsa is offline Senior Member Pufulet

Mama mea are problema aceasta... si se pare ca si eu am mostenito.
    Mama se epileaza de vreo 5 ani cu ceara, eu doar de 1 an... firicele cresc unpic mai groase la mama mea, la mine inca nu s-ai ingrosat, dar nu e dureros si ajunge daca te epilezi din 2 in 2 saptamani... poti folosi penseta daca mai apare cate un firicel in intervalul de 2 sapt...
    Epilare totala nu-mi permit, deci ceara acasa e si ieftina si eficienta si foarte usor de folosit...
    Dar daca va epiletati sa va epilati seara pt ca o sa vi se inroseasca putin mustata si apare inestetic...

Va muah (va gadilai cu mustacioara )

CarmencitaMal is offline Junior Member

maica-mea a apelat la o modalitate de epilare definitiva acum cativa mai multi ani, insa nu cu laser ci cu acu (era ceva ce implicare arderea radacinii, nu stiu daca se mai practica);
    nu mai stiu exact cum era insa la ea a avut efect bun, desi la inceput ii ramasese o cicatrice mica cat un varf de ac alba in locul unde era firul; si acum mai are ceva fire pe care le smulge cu penseta dar putine si mai mititele!

the_michelle is offline Junior Member

si eu si surorile mele ne pensam la mustata..eu eram obsedata cand eram in generala, mai ales dupa ce un coleg a tinut mortis sa-mi spuna ca am mustata .Si mi-am luat inima in dinti si de atunci ma pensez...e foarte stresant pentru o fata sa aiba mustata, aveam niste complexe...dupa ce m-am pensat mi-a disparut si din timiditate
    nu sunt groase firele, nu cred ca as intepa pe cineva daca as lasa-o sa creasca ...doar ca cresc destul de repede...e bine ca eu chiar ma relaxez cand fac opertiunea asta...aaa, si apropo cu epilatorul nu merge sau pt sunt prea scurte firele

cristinutza_ale is offline Senior Member Manechin

fetelor , o prietena de -a mea folosete benzile pentru fata...voi ce parere aveti?ca parca mi -as luat si eu

+ Reply to Thread
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast