+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4

Thread: Creme anticelulita - Ce ati folosit, cum ati procedat si cat de multumite ati fost?!

bettyblue's Avatar
    bettyblue is offline Member

Default Creme anticelulita - Ce ati folosit, cum ati procedat si cat de multumite ati fost?!

Da, va invit sa faceti reclama!

As vrea sa stiu daca ati folosit creme anticelulita, ce creme ati folosit si cum:
    - Cat de frecvent va dadeati cu crema?
    - Ati facut si masaj in perioada tratamentului anticelulitic?
    - V-ati cumparat aparate speciale de masaj, sau ati ales sa mergeti la un salon?
    - Ati dublat tratamentul anticelulita de o dieta riguroasa?
    - Ce rezultate ati avut, pe termen mediu?
    - Exista povesti de succes, a slabit cineva mult sau se bucura cineva de diminuarea vizibila a celulitei?

Va incurajez sa imi impartasiti experienta voastra, sa oferiti povestile de succes si sa invatam din experientele negative.

Eu va voi povesti, la final, cum trebuie sa folositi aceste produse si va voi raspunde la intrebari... si poati cineva va castiga astazi un abonament de masaj anticelulitic!

Astept parerile voastre!
    BettyBlue - Centrul Tau de Slabire
    Piata Unirii, Str. Baia de Fier nr. 10 et. 1
    Tel: 0213141925/ 0727767008
    www.bettyblue.ro

gabiveve's Avatar
    gabiveve is offline Senior Member VIP

Default Re: Creme anticelulita - Ce ati folosit, cum ati procedat si cat de multumite ati fost?!

hello
    eu am folosit asa - mai degraba as zice contra vergeturilor
    1- hekenen- parca se numea- luata din farmacie - supeeeeeeeer buna- ma dadeam seara dupa baita- am vazut clar ameliorari mai ales ca eu am avut mari probleme cu vergeturile pe picioare - cand pur si simplu mi-a explodat pielea dupa picioare in decurs de 3 luni - momentul cand am oprit antibb si momentul cand am ramas prima data insarcinata- nu sunt sigura ca exista o legatura clara dar mie asa mi s-a parut
    2- tot pentru vergeturi - in perioada sarcinii - din exces de zel am cumparat de la plafar o crema antivergeturi pe baza de plante- a fost foarte buna in ideea ca mi-a mentinut pielea elastica si nu am mai avut vergeturi decat pe sani - de la umplerea brusca cu lapte am zis eu - doar ca nu-mi placea din cauza ca mirosea a leustean
    3 - uleiul de masaj de la elmiplant - anticelulitic- bun - doar pentru zonele unde am reusit sa ma masez singurica - nu avea cine sa ma ajute- ca daca apelam la sot astepta la schimb si am zis mai bine - pas
    cam astea au fost creme folosite de mine- in general le utilizam seara dupa baita dar cum nu am corelat niciodata cremele cu masaj riguros sau dieta nu pot spune ca am avut super-rezultate
    Lilypie Pregnancy tickers
    Lilypie Third Birthday tickers

Kaede is offline Junior Member

Default Re: Creme anticelulita - Ce ati folosit, cum ati procedat si cat de multumite ati fost?!

offf celulita asta
    eu o am din adolescenta din pacate si nu prea reusesc sa scap de ea.de ea si de vergeturi care ma streseaza mai tare decat celulita.
    am obtinut ceva rezultate cu o crema ieftina Supliform,imi dadeam seara dupa baie si dupa ma bagam sub un mute de paturi sa transpir.rezultatele au fost usor vizibile dar nimic deosebit
    am mai flosit Crema anticelulitica de la Elmiplant cu rezultate usor vizibile,la fel o foloseam seara dupa baie masand usor.de celulita nu am scapat dar aveam o piele super catifelata de la ea .tin sa metionez ca nu am tinut o dieta deosebita,eu si asa nu mananc dulciuri,alimente grase etc.etc ci mai mult lactate,fructe,legume
    sigurul rezultat pentru celulita l am avut cand am facut vacumm

emma_cos is offline Senior Member Fulg

Eu de ani de zile am tot folosit creme anticelulitice cu toate ca nu prea aveam nevoie pentru ca nu aveam celulita. Cu toate acestea aspectul pielii imi era vizibil imbunatatit de la aceste creme. Ei bine...de cand am inceput sa iau anticonceptionale...hop si celulita! Si uite-asa am inceput lupta cu adevarata celulita. Ce creme am folosit de-a lungul timpului? Asa de multe incat trebuie sa apelez la memoria de lunga durata ca sa-mi aduc aminte. O sa fac o lista incepand cu cele mai putin costisitoare (preturi mici) pana la cele mai scumpicele:
    1. Hofigal - Supliform, pe langa masajul riguros de dimineata folosind aceasta crema, faceam si impachetari seara (tot dupa un masaj roguros) cu crema si folie de plastic. Stateam aprox 40min. S-au observat imbunatatiri dar mi-a ocupat foarte mult timp pe care de exemplu acum nu-l mai am.
    2. Avon - faceam doar masaj o data pe zi (dimineata) iar seara foloseama crema fara masaj. Am vazut imbunatatiri ale aspectului pielii dar intr-un timp mare.
    3. Garnier - o foloseam impreuna cu aparatul de vibromasaj. Aspectul pielii se schimba cat decat, pielea devenea mai tare (ferma) dar nu-mi placea aspectul lipicios pe care mi-l lasa.
    4. Nivea - sunt 2 tipuri de crema pe care le-am folosit si ambele au avut efecte f bune: Lotiune de corp cu coenzima Q10 si Goodbye Cellulite. Cea dintai am folosit-o ca lotiune de corp mai ales ca are un miros ff frumos, se observa imbunatatiri dar cele mai bune rezultate sunt impreuna cu Goodbye Cellulite. Nu e nevoie de un masaj riguros dar e recomandat. Am fost f multumita.
    5. L'oreal - sunt 2 tipuri de crema (Perfect Slim si inca una al cauri nume nu-l mai stiu), le-am folosit pe amandoua, au miros placut doar k nu mi-am facut prea mult masaj asa ca rezultatul a fost bunicel. Probabil cu mai mult masaj as fi avut mai multe rezultate.
    6. Yvatherm - o folosesc acum, m-am dat doar de cateva ori. Pare ok, voi reveni cu amanunte.

Au fost mai multe dar nu-mi mai pot aduce aminte de toate.

Sunt curioasa de efectele cremelor mai scumpe gen Elancyl, Vichy etc. pentru ca de mult mi-am propus sa imi iau una dar nu prea ma indur sa dau peste 100Ron pe o crema. Daca vreuna dintre voi ne poate da un sfat...e binevenita!

By the way, am vazut efecte foarte bune si in urma tratamentului cu vacuum (iar o sedinta nu costa prea mult) dar si cavitatie (aceasta are un pret mai piperat).

Mult succes la creme si masaje!

+ Reply to Thread