+ Reply to Thread
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 31

Thread: Par mai des

oana_x is offline Senior Member Pufulet

Default Par mai des

Buna!

Am parul destul de lung si nevopsit. Nu am probleme sa imi cada dar totusi este foarte rar si firele sunt subtiri. Asa a fost dintotdeauna. Ma intereseaza tratamente atat naturale cat si produse cosmetice care sa il ajute sa fie mai des si firul mai gros ...daca se poate asa ceva. Ma mai intereseaza si coafuri care sa imi faca parul sa arate mai des si mai voluminos ....mai ales ca parul meu este si foarte drept si se pleosteste imediat daca incerc cu fixativ sau alte produse sa il mai "umflu". Nu vreau nici sa il tund ...imi place sa il am lung .... Voi ce ma sfatuiti?

mira-lia's Avatar
    mira-lia is offline matza...blanda VIP

Un par mai rar din nastere niciodata nu devine des, oricate metode ai incerca (in afara implantului). tampenii de genul ras in cap sa se indese sunt doar...tampenii

Tie iti ramane sa cauti frizuri care te avantajeaza. Ca idee intotdeauna un par mai lung isi pierde din volum din cauza greutatii. Tocmai de aceea femeile care au parul ondulat observa ca onduleurile devine tot mai lejere pe masura ce creste parul.

Dece tu alegi: ori par lung si volummai putin, ori par mai scurt, in scari pt a da impresia de volum

Nici uleiul de ricin nu ajuta in cazul meu?

zera's Avatar
    zera is offline Senior Member Manechin

oana din pacate nu ai prea multe optiuni. la fel ca si tine eu am parul rar si subtire. daca vrei cu adevarat sa`i schimbi aspectul trebuie sa umbli putin la el.
    eu ma vopsesc de multi timp si trebuie sa alegi numai un anumit tip de vopsea, cea care nu inmoaie firul de par si mai mult, trebuie sa gasesti o tunsoare potrivita, asta nu inseamna neaparat scurt, niciodata sa nu aplici la spalat balsam pe par pana la radacina ci doar pe varful parului, nu mai folosi fixativ pt ca incarca si mai mult firul de par si`l face mai sensibil, se rupe mai usor si se ingrasa si mai repede, foloseste sampoane care dau o usoara asprime firului de par.
    orice alte metode cum a mai spus si mira cu ras in cap, cu ulei de ricin, cu galbenus de ou sau alte prostii nu faci decat sa`l soliciti si sa observi in timp ca n`au nici un efect.
    daca vrei natural, poti opta pentru henna.
    I`ll try to be nicer if u try to be smarter!

yuna is offline Junior Member

Quote Originally Posted by zera View Post
    oana din pacate nu ai prea multe optiuni. la fel ca si tine eu am parul rar si subtire. daca vrei cu adevarat sa`i schimbi aspectul trebuie sa umbli putin la el.
    eu ma vopsesc de multi timp si trebuie sa alegi numai un anumit tip de vopsea, cea care nu inmoaie firul de par si mai mult, trebuie sa gasesti o tunsoare potrivita, asta nu inseamna neaparat scurt, niciodata sa nu aplici la spalat balsam pe par pana la radacina ci doar pe varful parului, nu mai folosi fixativ pt ca incarca si mai mult firul de par si`l face mai sensibil, se rupe mai usor si se ingrasa si mai repede, foloseste sampoane care dau o usoara asprime firului de par.
    orice alte metode cum a mai spus si mira cu ras in cap, cu ulei de ricin, cu galbenus de ou sau alte prostii nu faci decat sa`l soliciti si sa observi in timp ca n`au nici un efect.
    daca vrei natural, poti opta pentru henna.
    Hei! Si eu am problema asta. Am incercat sa nu mai aplic balsam o vreme, era ceva mai usor de aranjat dar dupa un timp a inceput sa se incurce urat si sa se rupa.
    Care sunt tipurile alea de vopsea si sampon care iti fac parul mai aspru? Tu ce folosesti?

zera's Avatar

vopsea wella sau londa, iar la sampoane depinde de fiecare persoana, insa poti incerca elmiplant cu nuc, alpecin c1, ducray anaphase.

Nu am folosit niciodata samponul Elmiplant cu nuc dar am auzit ca da o culoare frumoasa parului saten ...iar cel cu musetel deschide parul blond. Este adevarat?

zera's Avatar

da, este adevarat, numai ca in cazul meu nu se vede diferenta pt ca sunt vopsita negru intens. insa alte persoane care folosesc elmiplant au observat acest efect. oricum samponul este bun din punct de vedere al calitatii, este si ieftin comparativ cu alte marci si mai natural decat altele.

je_suis_lili is offline Junior Member

am avut aceeasi problema.m-am decolorat si a inceput sa imi cada si se rupsase toata partea din spate.nu aveam ce sa ii mai fac.avean doua moate si parul scurt cu suvite lungi de la o ureche la alta.eu m-am tuns la chelie si m-am ras in cap la fiecare 2 zile toata luna februarie anul asta.parul mi s-a indesit si s-a intarit foarte tare fata de primele 6 zile.acum are cativa mm buni.am purtat si port peruca pana imi creste destul de lung.cat despre par..sunt foarte multumita ..

Quote Originally Posted by je_suis_lili View Post
    am avut aceeasi problema.m-am decolorat si a inceput sa imi cada si se rupsase toata partea din spate.nu aveam ce sa ii mai fac.avean doua moate si parul scurt cu suvite lungi de la o ureche la alta.eu m-am tuns la chelie si m-am ras in cap la fiecare 2 zile toata luna februarie anul asta.parul mi s-a indesit si s-a intarit foarte tare fata de primele 6 zile.acum are cativa mm buni.am purtat si port peruca pana imi creste destul de lung.cat despre par..sunt foarte multumita ..
    Wow ! Ai avut ceva tupeu sa apelezi la asa masura radicala. Eu nu prea indraznesc sa ma gandesc la asa ceva. Peruca se observa? Important e ca de acum o sa ai un par mai des si total regenerat. Sper sa iti creasca repede.

+ Reply to Thread
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Bookmarks