+ Reply to Thread
Results 1 to 10 of 10

Thread: dieta monti- la mine acasa de 4 ani

livv1973 is offline Junior Member

Default dieta monti- la mine acasa de 4 ani

Buna fetelor. Azi citeam pe site si cineva spunea ca a descoperit cartea lui Michel Montignac "Ma hranesc deci slabesc".Autorul nu-mi suna cunoscut, insa titlul cartii m-a facut sa tresar, sa ma gandesc oare daca o am sau nu.
    Ajunsa acasa, am descoperit ca acea carte, aruncata printre altele despre diete si regimuri, se afla la mine, in camera mea, insa saraca n-avea gura sa ma strige.
    Am mai descoperit" ce mancam sa slabim", Cum slabesti fara dieta si regim"- metoda Mali Drozd, "Programul american de slabire".CE MA FAC?
    in week asta o sa m,a apuc sa le citesc si sa incerc sa le inteleg pe toate.
    Insa de care sa ma apuc?
    In prezent tin varianta monicai anghel, cu 1 zi.
    Ce-mi recomandati?

Mariagu is offline Member

Livv, eu noua in ale dietelor dar lea-m crezut pe fete cand au vorbit de Monti si iata-ma 10 zile mai tarziu cu 1 kg mai putin. Nu am un timp scurt in care sa slabesc ci pur si simplu simt ca asa e mai bine. De cand am inceput regimul ma simt mai usoara si nu neaparat din cauza greutatii ci poate ca nu mai sunt balonata, nu imi mai simt picioarele grele, e altfel.
    Primele zile a fost putin mai greu pana definesti ce ai voie si ce nu. Acum mai sunt perioade cand mi-e dor de o pizza sau de un KFC...dar mai am de asteptat pana la prima abatere majora. Dieta am inceput- impreuna cu sotul meu si chiar daca mai vocifera cand venea vorba de bere acum se impaca foarte bine cu ea.
    Pupici si succes indiferent de dieta

Dupa cum vezi se apropie ora cinei si am inceput sa mananc literele

Default pupici

mersik, mary.inca stau in dubii daca s-o incep sau nu.cred ca voi merge cam 2 saptamini cu asta inceputa de mine, astazi.Dar doar 1 kg?nu e cam putin?

emmily is offline Senior Member Manechin

Citeste Monti si incepe-l! Mai bine slabesti mai sanatos, decat prea rapid si apoi yo-yo.
    Pupici si sa-ti vina gandul bun! (adica Monti!!!)

fire_fox is offline Senior Member Model

sunt de acord aici. Cu monti slabesti lent dar o astfel de slabire este incurajata de toti nutritionistii. Dureaza cateva zile pana te inveti cu modul de alimentatie, iar dupa aia e usor. Daca pe saptamana iti stabilesti si 2 zile in care sa mananci doar fructe (chiar si combinate tip salate) slabesti minim 1 kg/ sapt, dak ai metabolismul f bun sau ai mai multe kg de dat jos chiar si mai multe

Livv,
    Dupa cum iti spuneam la inceput nu am o perioada scurta pentru slabit si sunt multumita cu fatul ca pur si simplu ma simt mai bine.
    In plus eu in afara de urcat scarile nu fac nici un sport deocamdata deci ramane totul pe seama alimentatiei.
    Mai este si prima dieta pe care incerc sa o tin mai mult de o zi.
    Am mai incercat doar ziua de lichide in fazele lunii (cand e luna in schimbare -patrat, plina sau noua- se bea o zi numai lichid, fara lapte, acidulat sau cu zahar, rezultatele sunt minunate- aproape 2 kg intr-o zi si pielea mult mai sanatoasa, e co cura de detoxifiere mai mult) si uneori reusesc alte ori nu.
    Pupici si indiferent de alegere spor

Default buna fetelor

va multumesc pentru raspunsuri.cred ca am inceput sa+mi revin, adica am inceput sa dau jos binisor, pina acum.nici eu nu am timp de gimnastica, asa ca si la mine urcatul celor 3 etaje reprezinta singurul sport pe care- fac zilnic.

sper ca totusi cu acest regim disociat de 1 zi sa imi revin repede, dar sanatos.insa cateodata mi-e asa dor de ceva dulce sau de un coltisor de paine calda...........
    asta este.arta cere sacrificii.
    va pupik pe toate si, cum am mai spus: MULTE KG JOSSSSSSSSS.

emmily is offline Senior Member Manechin

Pupik si tie!
    Ma repet: ai grija la yo-yo, atunci cand gati disociata...

Default multumesc

Multumesc pentru sfaturi.
    Insa ceea ce am uitata sa scriu este ca dupa ce voi ajunge la greutatea mea pe care o doresc, voi merge cu regim toata viata mea.Ca sa nu mai pun la loc.

+ Reply to Thread