+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: Nu stiu daca il mai iubesc sau nu...cum imi dau seama?

adrianna_mh is offline Junior Member

Default Nu stiu daca il mai iubesc sau nu...cum imi dau seama?

Suntem impreuna de 2 ani si 2 luni...In vara anul trecut ne-am mutat impreuna si pe deasupra mai si lucram impreuna...ne vedem toata ziua...singurele dati cand nu il vad este daca ma duc la vreun seminar facultate sau cand mai ies cu prietenele..
    E tot ce imi doresc de la un baiat...sau asa credeam...E destept, descurcaret si arata bine...
    Cred ca problema este ca nu am timp sa-mi fie dor de el...sunt obisnuita ca el sa fie tot timpul aici...langa mine...si nici nu mai stiu ce simt pentru el...si am ajuns sa fim intr-o relatie monotona...
    Nu prea iese in oras...mai ales in cluburi...asa ca ies cu prietenele mele...si flirtez cu toti baietii care se baga in seama(doar atat)...parca asta e singura mea distractie...dar nu stiu daca as vrea sa fiu cu altcineva...
    nu stiu ce fac...cum sa imi dau seama daca mai simt ceva pt el sau e doar obisnuinta?

syrenne's Avatar
    syrenne is offline Senior Member VIP

vezi dc poti sa mergi mai departe decat un flirt sau ce ai simti dc ar veni la tine si ti-ar zice ca va despartiti?
    o relatie matura si de durata presupune si obisnuinta

blueangel_roxy's Avatar
    blueangel_roxy is offline Baby Doll Gold Member

gaseste un pretext si stati despartiti un timp...pleaca cu prietenele intr-o excursie de exemplu si vezi cat de mult ii simti lipsa

dar de ce nu mergeti impreuna in cubluri? poate te-ai plictisit sa faceti mereu acleasi lucruri si tb sa condimentati putin relatia sau poate pur si simlu asta a fost sa fie....simti ca nu te mai atrage nimic din ce iti plaea la inceput

e bun sfatul de mai sus, incearca sa mergi mai departe intr-n flirt si vezi ce se ntampla, daca poti...
    Daisypath Anniversary Years PicDaisypath Anniversary Years Ticker

*Dare to be yourself*

Manuela84's Avatar
    Manuela84 is offline Senior Member Manechin

eu cred ca daca ai sta sa pui in balanta toate variantele posibile(fara sa va despartiti) o a gasesti raspunsul!imagineaza-ti, spre exemplu, ca atunci cand vii din oras cu prietenele, ai sa gasesti un mare pat rece si gol!sau ca atunci cand te intorci de la servici/scoala nu ai cu cine sa mananci floricele si cui sa-i spui ofurile de peste zi.sau ca atunci cand n-ai chef sa te trezesti dimineata, ca esti super obosita, nu ar veni nimeni sa te mangaie si sa-ti spuna,,iubita mea, ce sani frumosi ai si azi dimineata, si ce fundulet obraznic!''(dupa care te pupa apasat).......doar doar la auzul acestor vorbe frumoase o sa faci ochi si o sa-ti bei cafeaua, care (ghici?)e facuta tot de el.iar cel mai rau......dupa o noapte de dragoste nebuna cu un pasager in viata ta, sa te trezesti singura si sa constati ca mai bine n-o faceai(presupun ca viata solitara are si momente d-astea), si ca , dupa ce ca nu a fost prea bine(ca doar na, nu te cunostea prea bine omu' si nici n-ai avut parte de vreun orgasm demential) nu ai avut parte nici de postludiu.........ce atata dragoste?

Quote Originally Posted by syrenne View Post
    vezi dc poti sa mergi mai departe decat un flirt sau ce ai simti dc ar veni la tine si ti-ar zice ca va despartiti?
    o relatie matura si de durata presupune si obisnuinta
    s-a intamplat o data...inainte de a ma muta cu el...m-a sarutat un baiat din senin si nu l-am respins...dar m-am simtit f prost...i-am spus...si m-a iertat...nu stiu daca as vrea sa fac asta a doua oara...
    iar chestia cu despartitul ar tb sa fie pe bune ca sa imi dau seama...daca imi imaginez nu stiu daca as suferi pt ca il iubesc sau pt ca orgoliul meu prea mare...

Quote Originally Posted by Finutza View Post
    gaseste un pretext si stati despartiti un timp...pleaca cu prietenele intr-o excursie de exemplu si vezi cat de mult ii simti lipsa

dar de ce nu mergeti impreuna in cubluri? poate te-ai plictisit sa faceti mereu acleasi lucruri si tb sa condimentati putin relatia sau poate pur si simlu asta a fost sa fie....simti ca nu te mai atrage nimic din ce iti plaea la inceput

e bun sfatul de mai sus, incearca sa mergi mai departe intr-n flirt si vezi ce se ntampla, daca poti...
    spuneam mai sus ca el nu prea iese din casa...e mai linistit de felul lui...si daca il conving si iese in club...o face pt mine....si sta posomorat, bea 2-3 beri si trage de mine sa mergem acasa...
    el prefera iesiri la restaurante cu familia,prieteni...dar eu mai vreau si distractie...suntem tineri...iesirile astea devin plictisitoare la un moment dat...

Quote Originally Posted by manuela_luta View Post
    eu cred ca daca ai sta sa pui in balanta toate variantele posibile(fara sa va despartiti) o a gasesti raspunsul!imagineaza-ti, spre exemplu, ca atunci cand vii din oras cu prietenele, ai sa gasesti un mare pat rece si gol!sau ca atunci cand te intorci de la servici/scoala nu ai cu cine sa mananci floricele si cui sa-i spui ofurile de peste zi.sau ca atunci cand n-ai chef sa te trezesti dimineata, ca esti super obosita, nu ar veni nimeni sa te mangaie si sa-ti spuna,,iubita mea, ce sani frumosi ai si azi dimineata, si ce fundulet obraznic!''(dupa care te pupa apasat).......doar doar la auzul acestor vorbe frumoase o sa faci ochi si o sa-ti bei cafeaua, care (ghici?)e facuta tot de el.iar cel mai rau......dupa o noapte de dragoste nebuna cu un pasager in viata ta, sa te trezesti singura si sa constati ca mai bine n-o faceai(presupun ca viata solitara are si momente d-astea), si ca , dupa ce ca nu a fost prea bine(ca doar na, nu te cunostea prea bine omu' si nici n-ai avut parte de vreun orgasm demential) nu ai avut parte nici de postludiu.........ce atata dragoste?
    m-am gandit si la asta..."nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard"...
    poate m-a speriat si faptul ca familiile noastre ne tot intreaba cand e nunta si nu sunt sigura ca vreau sa ma marit cu el...sau sa ma marit la 23-24 de ani...

syrenne's Avatar
    syrenne is offline Senior Member VIP

Quote Originally Posted by adrianna_mh View Post
    s-a intamplat o data...inainte de a ma muta cu el...m-a sarutat un baiat din senin si nu l-am respins...dar m-am simtit f prost...i-am spus...si m-a iertat...nu stiu daca as vrea sa fac asta a doua oara...
    iar chestia cu despartitul ar tb sa fie pe bune ca sa imi dau seama...daca imi imaginez nu stiu daca as suferi pt ca il iubesc sau pt ca orgoliul meu prea mare...
    te-ai simtit prost de ce? si nu cred ca un baiat saruta din senin risca sa iasa "sifonat"
    nu vrei sa mai faci de ce? de rusine fata de prieten? sfatul care itispune sa pleci undeva cu prietene e bun....du-te un wk undeva fara el si distreaza-te...vezi pana unde merge dorinta de a te distra si nu te gandi la ce vei spune la intoarcere...iar la faza cu maritisul, dc nu ai gand sa o afci ar cam tb sa ii spui si prietenului tau sau sa ii dai de inteles. POate el crede ca totul e Ok in relatia voastra
    poate ca ar cam tb sa ii spui si prietenului ca te nemultumeste ca nu va distrati...poate reusiti sa reinviati ce ati avut

Manuela84's Avatar

Quote Originally Posted by adrianna_mh View Post
    m-am gandit si la asta..."nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard"...
    poate m-a speriat si faptul ca familiile noastre ne tot intreaba cand e nunta si nu sunt sigura ca vreau sa ma marit cu el...sau sa ma marit la 23-24 de ani...
    eu m-am maritat la 24......am avut si eu momente de nesiguranta(cred ca oricine le are pe parcursul unei relatii-suisuri si coborasuri ca toata lumea), dar am fost sigura INTOTDEAUNA ca urmatorul ar fi mult mai ,,prost'' decat el!de ce?fiindca cei 7-8 ani de relatie, de sentimente, de experiente, de trairi nu-i poate recupera nimeni.iar ceea ce simteam eu pentru el si ceea ce simt de alt fel nu se dobandeste in trei luni........lejeritatea relatiei(fiindca ne cunoastem), sentimentele puternice(fiindca ne iubim de atat timp) cunoasterea reciproca(fiindca exista comunicare).toate astea si multe altele sunt foarte greu de obtinut.....iti trebuie timp si rabdare, si cu cine as putea eu sa imi ,,pierd'' mai bine timpul decat cu cel pe care il iubesc(regret daca m-am indoit vreodata de acest lucru, si ii multumesc lui dumnezeu ca el a dat dovada de mai multa maturitate si a avut rabdarea ncesara sa ma faca sa inteleg ca ceea ce traim noi impreuna este unic)
    lucrurile astea s-ar putea sa ti se potriveasca si tie, s-ar putea sa nu-TU impreuna cu EL decideti!nu doar tu esti in masura sa iei o decizie, fiindca de ceva vreme nu mai ai somn cum trebuie si iti vin idei.purtati o discutie, doua ,trei,zece- daca este necesar.........si mai apoi vezi ce-i de facut!

Manuela84's Avatar

Quote Originally Posted by syrenne View Post
    du-te un wk undeva fara el si distreaza-te...vezi pana unde merge dorinta de a te distra si nu te gandi la ce vei spune la intoarcere...
    ohoooooooo.....nu-i bine....parerea mea......cand o relatie este intrun punct sensibil poti face multe lucruri pe care mai apoi o sa le regreti......normal ca fiind intrun impas la care se mai aduga si obisnuinta alaturi de el poate sa sara cu usurinta in bratele unui fucker!si cu ce se va alege?va stii sigur ca nu il iubeste pe actualul?da-mi voie sa te contrazic.......si crede-ma ca nu vorbesc aiureli.slabiciunile de moment pot fi fatale unei relatii, si dupa cum bine stim aceste slabiciuni ar trebui sa se subordoneze ratiunii, numai ca , de cele mai multe ori nu este asa!

+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast