+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: foite contraceptive

chip angelic is offline Member

Cool foite contraceptive

buna fetelor...vreau sa va intreb ce parere aveti despre asa numitele foite contraceptive sau foite chinezesti..? foloseste cineva ? sau macar stiti de siguranta lor pupici si numai bine

evelon is offline Senior Member Fulg

Quote Originally Posted by chip angelic View Post
    buna fetelor...vreau sa va intreb ce parere aveti despre asa numitele foite contraceptive sau foite chinezesti..? foloseste cineva ? sau macar stiti de siguranta lor pupici si numai bine
    am auzit ceva de ele...dar nimic concret ce am prins si eu din zbor....chiar as vrea sa aflu si eu mai multe ..deci fetelor dati-va cu parerea..sau din experienta

chip angelic is offline Member

tot ce stiu e ca pretul lor este in jur de 2 lei...dar nimic mai mult...si sincera sa fiu , avand in vedere ca sunt chinezesti...si stim ca in China au restrictii in sensul asta , tind sa cred ca`s bune )))

Snoo is offline Senior Member VIP

am auzit si eu de ele, nu au eficienta aproape deloc
    nici cate doua.

ellemissela is offline Senior Member Fotomodel

Acum ceva timp le-am folosit timp de 2 ani fara sa raman insarcinata; dar acum, gandindu-ma mai bine trebuia sa fiu mai precauta pt ca se zice ca nu e o metoda prea sigura. Nu mai stiu exact cat costau, oricum foarte ieftine, erau intr-un pachetel de cate 10 bucati. Cat despre modul de folosire-se introduc in vagin cu vreo 10 min inaintea inceperii actului sexual caci trebuie sa se topeasca.
    La mine nu au avut reactii adverse, dar repet, protejeaza intr-un procent mai mic decat alte metode.

evelon is offline Senior Member Fulg

Quote Originally Posted by ellemissela View Post
    Acum ceva timp le-am folosit timp de 2 ani fara sa raman insarcinata; dar acum, gandindu-ma mai bine trebuia sa fiu mai precauta pt ca se zice ca nu e o metoda prea sigura. Nu mai stiu exact cat costau, oricum foarte ieftine, erau intr-un pachetel de cate 10 bucati. Cat despre modul de folosire-se introduc in vagin cu vreo 10 min inaintea inceperii actului sexual caci trebuie sa se topeasca.
    La mine nu au avut reactii adverse, dar repet, protejeaza intr-un procent mai mic decat alte metode.
    ellemissela dar asupra prezervativelor au vreun efect? ma refer sa miscoreze eficienta prezervativului??sa se rupa??etc...

DANNA93's Avatar
    DANNA93 is offline Senior Member Manechin

am folosit mai acu vreo cativa ani si eu,nu am avut nici o problema,le-am folosit vreo 2 ani cred,nu am ramas insarcinata dar totusi sunt cam ....incomode sa zic asa.....mie asa mi s-a parut..........dar ca siguranta nu sunt prea indicate mai ales daca dureaza prea mult actul sexual.....din ce stiu eu cam 30 min.au efect .

ellemissela is offline Senior Member Fotomodel

Ce sa-ti zic, evelon? Eu nu le-am folosit niciodata simultan; cred ca daca tot folositi prezervativul, nu mai au rost foitele. Gandindu-ma mai bine si eu aveam unele neplaceri-uneori arsuri locale sau mancarimi, numai cand foloseam foitele.
    Plus ca mai aveam surpriza cateodata sa iasa foita la sfarsit doar pe jumatate topita si stateam cu sufletul la gura... Scuze de detalii neplacute, dar asta e.

Snoo is offline Senior Member VIP

Hai ma, si prez, si AC, si foite!?

am_obosit's Avatar
    am_obosit is offline Senior Member Fulg

Eu n-as avea incredere in ceva made in China, mai ales ca ei sunt suprapopulati.
    Life is unfair, kill yourself or get over it.

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast