+ Reply to Thread
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 72

Thread: sex sau dragoste

elsmera is offline Junior Member

Default sex sau dragoste

NU credeam ca o sa ma confrunt intr-o zi cu nemultumirea de a face dragoste cu un barbat care este prea putin inzestrat. Ne dorim barbati atragatori, barbati alaturi de care sa ne simtim mandre, cu care sa putem intemeia o familie si pe care sa-i iubim si sa ne iubeasca. Viata mi-a dat pana acum barbati cu care n-am putut dobandi acele lucruri, dar relatia intima era foarte buna, fiind prea bine inzestrati, si cand a refer la asta fetelor va spun ca nu atat in lungime cat in grosime. Dar acest barbat cu care sunt acum si cu care ma inteleg extraordinar dar care nu are destula experienta sexuala, si care este mult mai mic decat ceilalti stiu ca merita totul dar ma intreb putem iubi un barbat care nu ne-ar putea satisface sexual? Stiu ca marimea poate fi compensata de experienta dar el nu o are, uneori lipsa mea de rabdare duce la neintelegeri. Oare exista metode de marire a penisului? Am auzit ceva legat de pastile si de operatie dar la ultima varianta nu as recurge caci cred ca ar implica prea multe riscuri. Uneori ne spunem ca sunt destui barbati pe lumea asta dar va spun ca sunt prea putini barbati care sa stie sa iubeasca o femeie, care sa stie sa satisfaca o femeie si cu care sa doresti sa traiesti toata viata. Sunt in dilema si inca nu sunt pregatita sa iau o decizie si nu stiu ce sa fac.

amuzica's Avatar
    amuzica is offline Senior Member Fotomodel

mda, te inteleg perfect.....si la mine a fost un "soc" cu actualul cand am vazut ca e si nu prea e dar in timp totul a devenit foarte ok. cum? cu multa vointa si rabdare din partea amandoura.
    adik tu trebuie sa-i explici cu frumosul ce si cum iti place (nu-i spune vreodata ca nu esti multumita de lungime, grosime, ca o sa-l jignesti fffffffff tare), lauda-l, incearca sa-i dai mai multa incredere in el. stii cum e : nimeni nu s-a nascut invatat si practica e mama invataturii scuze ca vb in proverbe dar am invatat pe pielea mea ca e adevarat.
    si mai e si partea cealalta a relatiei. dc voi va intelegeti bine si esti fericita, restul va veni de la sine.
    totul depinde de ce asteptari ai tu de la un barbat....dar gandeste-te ca nici tu nu ai fost "experta" cand ti-ai inceput viata sexuala, ca ai invatat in timp

ardeias's Avatar
    ardeias is offline Senior Member Manechin

Daca e vorba de lipsa de experienta....asta se poate capata in timp, e normal, toti suntem asa.Invata-l tu! Arata-i ce-ti place si invata-l si pe el sa faca acelasi lucru.
    Daca insa e vorba de marimea fizica....aici nu prea ai ce modifica. Pot spune ca am avut si eu aceasta nesansa la un moment dat si , in final ne-am despartit. Nu simteam absolut nimic cand faceam dragoste cu el si , oricat am incerca sa ne amagim, si partea asta joaca un rol foarte important in viata de cuplu. Altfel, intervin frustrari, nu exista eliberarea stresului si nu exista fericirea pe care o simti alaturi de cel iubit dupa o noapte 'hot'. Acum depinde de fiecare si de cat de mult este afectat de asta. Oricum, sa nu ii spui niciodata ca nu esti multumita de marimea lui pentru ca nu cred sa existe ceva care sa jigneasca mai mult un barbat.
    Get support in the Phentermine forums!

mira-lia's Avatar
    mira-lia is offline matza...blanda VIP

Hmmm...daca spui ca ceilalti parteneri ai tai erau fb dotati la acest capitol, s-ar putea ca actualul sa fie aproximativ normal si tu sa-l considerei slab dotat pt ca il compari cu altii prea dotati

Totusi, in afara de unele cazuri medicale serioase, nu exista barbati care sa nu aiba un pnis suficient de dezvoltat pt a satisface o femeie!!! Insa, tu obisnuita fiind cu alte dimensiuni, inca nu simti placere pt ca nu te-ai...mulat dupa el. Vaginul este foarte elastic, asa ca probabil, in timp si cu rabdare vei putea simti placere si cu actualul...probabil, cel mai bine stii numai tu

Din experienta mea nu pot spune nimic, pt ca nu am termen de comparatie Cand vad la ce probleme poti ajunge, sincer, imi pare f b ca e asa A fost si este doar unul, dar e cat se poate de normal...nici prea prea, nici foarte foarte Insa am avut o colega care s-a desparit de primul prieten pe motiv ca nu mai simtea aproape nimic atunci cand faceau dragoste fiindca s-a largit foarte tare Nu a nascut, nu a schimbat partenerul...deci chiar nu am inteles cum la inceput era potrivit, iar apoi dintr-odata nepotrivit

MILLENA80's Avatar
    MILLENA80 is offline Senior Member Manechin

in general e nevoie de timp destul pentru a te potrivi si sincroniza cu partenerul. eu zic sa ii mai dai timp si sa iti mai dai timp si tie, mai ales ca spui ca tipul e deosebit. e pacat sa pierzi un om special fara sa acorzi o adevarata sansa. si e important zic eu sa ai si ce discuta intre 2 numere sau in public. oricum, e bine sa gasesti un echilibru intre cele 2 aspecte, va veni un moment cand sexul va fi ca si inexistent si atunci ce iti va ramane? nu spun prin asta ca ar trebui sa te multumesti cu o relatie sexuala care nu te satisface, dar da o sansa reala, cu discutii, cu comunicare, cu rabdare nu cu priviri pline de subinteles si certuri (astea dauneaza total relatiei intotdeauna).

ioana, apropo potrivit si apoi nepotrivit, e prima oara cand aud asta... in general chestiile se imbunatatesc, nu?...ciudat!!!
    Azi stiu ca pt a ma descrie trebuie sa spun mai intai "sunt o femeie", dar feminitatea n-a constituit pentru mine nici un handicap, nici un alibi. Orisicum e una din datele povestii mele, nu o explicatie.

amuzica's Avatar
    amuzica is offline Senior Member Fotomodel

chiar ciudat, nu? si eu am avut inainte un partener care era ffff dotat si cand m-am combinat cu actualul nu prea simteam asa.....cum eram obisnuita. dar apoi m-am obisnuit si acum mi se pare uneori ca e cam prea....mult...

_greeneyes_'s Avatar
    _greeneyes_ is offline puff girl Gold Member

eu nu l-as lasa doar pentru asta;pentru mine treba cu potrivitul la pat conteaza mai putin;intelegerea intre cei 2 si increderea sunt pe primul loc pentru mine si apoi restul;oi fi eu mai ciudata

The G's Avatar
    The G is offline Senior Member Manechin

Quote Originally Posted by elsmera View Post
    NU credeam ca o sa ma confrunt intr-o zi cu nemultumirea de a face dragoste cu un barbat care este prea putin inzestrat. Ne dorim barbati atragatori, barbati alaturi de care sa ne simtim mandre, cu care sa putem intemeia o familie si pe care sa-i iubim si sa ne iubeasca. Viata mi-a dat pana acum barbati cu care n-am putut dobandi acele lucruri, dar relatia intima era foarte buna, fiind prea bine inzestrati, si cand a refer la asta fetelor va spun ca nu atat in lungime cat in grosime. Dar acest barbat cu care sunt acum si cu care ma inteleg extraordinar dar care nu are destula experienta sexuala, si care este mult mai mic decat ceilalti stiu ca merita totul dar ma intreb putem iubi un barbat care nu ne-ar putea satisface sexual? Stiu ca marimea poate fi compensata de experienta dar el nu o are, uneori lipsa mea de rabdare duce la neintelegeri. Oare exista metode de marire a penisului? Am auzit ceva legat de pastile si de operatie dar la ultima varianta nu as recurge caci cred ca ar implica prea multe riscuri. Uneori ne spunem ca sunt destui barbati pe lumea asta dar va spun ca sunt prea putini barbati care sa stie sa iubeasca o femeie, care sa stie sa satisfaca o femeie si cu care sa doresti sa traiesti toata viata. Sunt in dilema si inca nu sunt pregatita sa iau o decizie si nu stiu ce sa fac.
    Nu ma baaaag, nu ma baaag, dar imi vine sa rad. Nu vreau sa-ti dau nici un fel de sfat deoarece este problema ta intima si doar tu vei stii cum sa o rezolvi. Totusi, daca spui ca este un barbat deosebit si tii la el, ai doua solutii. Una, sa ai rabdare cu el, asa cum ti-au spus si celelalte fete si a doua sa-l parasesti INSA IN NICI UN CAZ SA NU -I SPUI CE NE-AI SPUS NOUA CA-L NENOROCESTI PSIHIC PE VIATA SI ISI VA PIERDE INCREDEREA IN SINE CA BARBAT SI CA OM SI SE VA NENOROCII. Apoi, in nici un caz sa nu-i propui cine stie ce operatie de marire de ***** ca s-ar putea sa-l piarda de tot si atunci va deveni un infirm.
    La final, ori ai rabdare cu el, ori il parasesti fara sa-i spui motivul real.

Iti doresc succes!!!

P.S. Uite ca pana l urma nu m-am abtinut fara sa-mi dau si eu cu parerea. Imi cer scuze!
    Pentru o viata cat mai sanatoasa cititi:http://eco-dieta.blogspot.com/

The G's Avatar
    The G is offline Senior Member Manechin

Mai este o solutie. Sa te resetezi, adica sa nu mai faci dragoste/sex o perioada de timp si sa si tii un post( macar miercurea si vinerea) si sa faci putina miscare( fitnes, etc) si abia apoi sa faceti dragoste. Iti garantez ca totul va fi ok!
    Pentru o viata cat mai sanatoasa cititi:http://eco-dieta.blogspot.com/

elsmera is offline Junior Member

Default multumesc

Va multumesc pentru sfaturi, au ajutat, poate si prin simplul fapt de a nu ma mai gandi si de a deveni obiectiva, sunteti persoane deosebite......o sa va ascult sfaturile si sper sa mearga cat mai bine.........

+ Reply to Thread
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast