+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Ma dor rinichii! Brusc!

capricia is offline Member

Default Ma dor rinichii! Brusc!

Salutare fetelor!

Nu stiu pe seama a ce sa pun o durere brusca de rinichi (cred)...M-am trezit si simteam durere acuta
    mai ales in partea stanga si ma intreb daca faptul ca timp de cam 2 saptamani bausem minim vreo 2,5 litrii de apa pe zi, faceam sport, si apoi, m-am oprit, mai mult de lene decat de vreun alt motiv pe care as putea sa il invoc. Am si iesit in seara dinainte din dus cu picioarele goale pe o gresie absolut rece. Voiam sa va intreb daca ati patit vreodata asa ceva si daca v-a trecut repede. Pentru ca acum nu imi este chiar usor sa merg la un medic si as vrea cateva pareri sa ma mai linistesc(sau nu...).

Multumiri multe!

ADE ADELINNE is offline Senior Member Fotomodel

..

G_Anna is offline Senior Member Fulg

nu vreau sa te sperii, dar fa orice sa mergi la medic... pe tatal meu l-au luat ca si tine, durerile, si nu a mers la medic de prima data,iar starea lui s-a agravat...
    ai grija de tine si multa sanatate!
    "Viata e o boala mortala care se transmite pe cale sexuala." Coluche

zeitza1983's Avatar
    zeitza1983 is offline Moderator VIP

Eu am patit mult mai rau, m-am trezit teapana intr-o dimineata, nu ma puteam misca de sale, imi dadeau lacrimile instant daca incercam sa ma misc, am crezut ca e rinichiul, insa cred ca pana la urma racisem la sale , asa ca la sfatul mamei mele am stat in pat imbrobodita bine la sale si cu bidoane de apa fierbinte sau perna electrica si mi-am revenit ... Incearca pana mergi la medic sa iti pui si ceva cald la spate ...

hannahmiriam is offline Senior Member Topmodel

gresia rece... e unul din motive...si pe mine m-a papat..sa-i zic asa, ai grija si mai bine fa niste analize ca nu-i de glumit...eu m-am tratat cu bai fierbinti la picioare si de atunci am mereu ceva bluza sau fulat legat de mijloc...si mai apare durerea din cand in cand,,,
    ai grija de tine
    pupici

Multumesc mult pt rapsunsuri!

Ada, presupun ca esti medic, pentru ca am vazut de mai multe ori ca ai dat niste rapsunsuri foarte pertinente (acum, na de la un profan vine aprecierea asta pt raspunsurile tale, nu prea multe informatii despre medicina sau subectele adiacente am eu, deci...) asa ca multumesc mult.
    Ideea e ca mai de mult am fost sa imi fac niste analize pt rinichi in mod special si doamna doctor mi-a spus sa beau mai multa apa. Mi se intampla ca seara mai ales, oricata apa as bea in timpul zilei, mai beau cam un litru, pt ca imi este sete in continuare, chiar daca in ziua respectiva nu am mancat dulciuri de loc.
    Aceste a si fost unul din motive pt care am inceput sa beau ca nebuna apa in perioada aceea, gandindu-ma ca poate setea de seara o sa imi dispara, insa nu a fost asa.

Intre timp, durerea mi-a trecut, insa o vreme m-a bantuit gandul ca poate am facut o piatra (am inteles ca e neobisnuit sa apara pietre la varsta mea, 24 de ani, insa am un caz in familie, si ma gandeam ca mostenirea genetica a fost decisiva in cazul asta.... seman cica foarte mult cu persoana asta care a facut piatra).

Cand am sa pot, am sa merg la medic imediat, insa din pacate acum efectiv nu am cum!

Mii de multumiri inca o data pentru mesajele voastre!

...

Da, este proportionala, ma duceam la baie mai des,si tin minte asta pt ca ma simteam aiurea ca sa fiecare data cand intram in birou, am un coleg care, orice ar face in momentul ala, tine sa se intrerupa sa vada ce mos craciun a intrat in birou, si ma simteam aiurea ca il intrerupeam mai des....
    Well, inca o informatie, doaman aceea doctor care mi-a recomandata sa beau mai multa apa, mi-a spus ca am urina cam concentrata...

Multumesc pt sfaturi sau mai bine spus pentru atentia pe care ai aratat-o pana acum pt problema mea!

...

Imediat cum am sa imi fac analizele am sa iti spun care este rezultatul.

Multumesc mult! Sanatate multa si tie, si succese, sa ii faci bine pe toti viitori tai pacienti!

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks