+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: par de pisica

sirena84's Avatar
    sirena84 is offline Senior Member Fotomodel

Default par de pisica

Intreb si eu posesorii de animalute: voi cum indepartati parul de caine/pisica de pe asternuturi, patura, haine? Pisicosenia mea e un metis de siameza cu cine stie ce, naparleste f tare. Desi o perii zilnic, e dezastru. E plina patura de puf de-al ei, din ala foarte sticky si mult, pe care nu-l poti lua cu nimic. Imi spunea una din fete ca se gaseste o rola speciala pt asta in hipermarketuri...am cautat peste tot, i-am si intrebat pe cei de acolo...se uitau la mine la la OZN. Nu se mai poate asa, trebuie sa fac ceva. Cand ne bagam in pat se pune pe scaun sa doarma, insa dupa ce adormim, vine sub patura, intre noi, nu avem ce sa ii facem. Pt haine mai foloseam rola de scoci, dar ma lasa nervii in ultima vreme...ia prea mult timp.
    Daca nu iti folosesti inteligenta in scopul binelui tau si al celorlalti, devine, in timp, o arma indreptata spre propria persoana.

soulstorm's Avatar
    soulstorm is offline Senior Member Manechin

Default Re: par de pisica

Quote Originally Posted by sirena84
    Intreb si eu posesorii de animalute: voi cum indepartati parul de caine/pisica de pe asternuturi, patura, haine? Pisicosenia mea e un metis de siameza cu cine stie ce, naparleste f tare. Desi o perii zilnic, e dezastru. E plina patura de puf de-al ei, din ala foarte sticky si mult, pe care nu-l poti lua cu nimic. Imi spunea una din fete ca se gaseste o rola speciala pt asta in hipermarketuri...am cautat peste tot, i-am si intrebat pe cei de acolo...se uitau la mine la la OZN. Nu se mai poate asa, trebuie sa fac ceva. Cand ne bagam in pat se pune pe scaun sa doarma, insa dupa ce adormim, vine sub patura, intre noi, nu avem ce sa ii facem. Pt haine mai foloseam rola de scoci, dar ma lasa nervii in ultima vreme...ia prea mult timp.
    eu cred ca sunt foarte in masura sa iti raspund eu am un motan persan alb si iti dai seama ca parul e nelipsit.si al meu a inceput acuma sa lase mai mult par.
    cum ai zis tu de rola aia.taicameu a cumparat o perie nu stiu exact de unde.dintr-un magazin mare oricum.si cu aia reuseste sa scoata parul de pe covor si de pe canapea.peria aia e mai lata si are 3 role mici.si parul de pe haine il luam tot cu o rola care cred ca se gaseste si in magazinele specializate de animale(unde de altfel poate gasesti si perie de curatat covoare,canapele)sau daca nu in orice supermarket/hypermarket trebuie sa existe rola de scame. mult succes in gasirea unei solutii.

sirena84's Avatar

Da, il stiu pe motanache al tau...doar adineaori l-am votat; mi-am amintit.
    Daca nu iti folosesti inteligenta in scopul binelui tau si al celorlalti, devine, in timp, o arma indreptata spre propria persoana.

kmi28's Avatar
    kmi28 is offline Senior Member Pufulet

Eu sunt posesoarea a doua pisicute,ambele albe....si a unui catel,si el tot alb....Ca naiba....Am renuntat la hainele negre.
    Folosesc pentru par acea rola.(am vreo 10 in casa-mi-am facut stoc).Se gaseste in general la magazinele pentru animale,dar din astea mai bine dotate.
    Insa inainte de toate du-te fuguta la o farmacie veterinara si cumpara-i niste vitamine.O sa-i mai cada parul si atunci,este normal,insa nu atat de rau.

sirena84's Avatar

In general am grija de ea, ii dau mancare uscata buna, carnita de pui fiarta, peste fiert fara oase...asa e blanita ei, cu puf mult si "naparleste". Mai, si rola aia n-o gasesc nicicum!

kmi28's Avatar
    kmi28 is offline Senior Member Pufulet

http://life.hotnews.ro/stiri-acasa-2...e-companie.htm
    Sirena,intra aici .Ai o poza cu rola.Asa arata.Macar sa ai habar ce cauti.

soulstorm's Avatar

eu am aflat de unde a cumparat tatal meu rola aia de covoare si canapele de la magazinele alea in care toate produsele sunt 38 de mii daca exista asa ceva si in orasul tau ai putea incerca poate ai noroc.

sirena84's Avatar

Ahaaaaa...pai e unul chiar aici jos si mai sunt si in drumul meu spre serviciu o gramada Am sa intru in toate, pana gasesc. Merci mult. La magazinul pt animale n-am gasit, dar mi-a zis tipa ca e ceva, pe la vreo 50-60 ron

annemariae is offline Member

E cam 5 ron si la unele dupa ce ai terminat benzile nu trebuie sa cumperi alta rola, ci doar rezerve.

soulstorm's Avatar

Quote Originally Posted by sirena84
    Ahaaaaa...pai e unul chiar aici jos si mai sunt si in drumul meu spre serviciu o gramada Am sa intru in toate, pana gasesc. Merci mult. La magazinul pt animale n-am gasit, dar mi-a zis tipa ca e ceva, pe la vreo 50-60 ron
    scump doamna scump!!dincolo era mai ieftin
    e chiar o aberatie sa dai peste 50 de ron pe o amarata de perie.asta cu 3.8 isi face asa de bine treaba
    si da..rola pentru haine o iei odata si dupaia cumperi doar rezerve.
    sirena,ai gasit ceva pe la magazinele alea?

+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast