+ Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: un sfat ..culoare de par... ciocolata

alejandra is offline Junior Member

Default un sfat ..culoare de par... ciocolata

Buna fetelor!
    Am si eu nevoie de un sfat de la voi, poate stiti mai bine : Eu acum am culoarea parului roscat si as vrea sa mi-l schimb in ciocolata. Am tenul masliniu si ar merge foarte bine, insa nu stiu ce marca sa folosesc, ca sa iasa asa cum vreau eu: vreau o culoare puternica de ciocolata, nu saten, cum ies de obicei.
    Ma puteti ajuta? Merg la o nunta sapt viiotare si vreau sa se observe schimbarea!!
    Multumesc mult celor care imi vor raspunde!
    A.l.e.x.

marylou2's Avatar
    marylou2 is offline Senior Member Topmodel

Alejandra, eu pot sa-i spun doar patania mea, ca de care vopsea sa folosesti, ma abtin. Mult timp am tot incercat si eu sa ma vopsesc ciocolata, din aceleasi motive ca tine. Niciodata nu mi-a iesit culoarea, ba iesea prea inchis, parca era negru, ba prea aramiu, oricum, niciodata nu era cea dorita, adica maro-ciocolata fara reflexe roscate. Dar, cand am fost mireasa, i-am zis coafezei la probe ca vreau neaparat sa ies ciocolata, si ea a amestecat cam 3 culori (nu ma intreba, ca nu stiu de care, la un mom. aveam impresia ca pune si un gri acolo), si mi-a iesit perfect. Maro-ul mult dorit. Daca mai tii minte, era o reclama la Pantene, in revista, cu o tipa ce avea parul ciocolatiu,prins in coc, o culoare perfecta, fff intensa si draguta. Ei, asa mi-a iesit atunci.

alejandra is offline Junior Member

Da...stiu ca asa se intampla... (
    M-as duce la coafor dar mi se par exorbitante preturile lor..cu totul ma duce cam la 150 Ron si nu imi vine sa dau chiar atat! Nu inteleg de ce sunt asa scumpe!
    Multumesc frumos de raspuns, dar bugetul e restrictionat )
    A.l.e.x.

iktha is offline Senior Member Manechin

Nu stiu daca o sa-ti iasa ciocolatiu daca te vopsesti tu acasa Daca te-ai facut cu vopsea din comert s-ar putea sa scapi de reflexii. Si eu am fost roscata,iar reflexiile m-au tinut foarte mult,pana la a4a vopsire cand m-am decolorat ca sa scap de ele (si astea se intamplau la un salon). Incearca sa gasesti un salon cu vopsea profesionala cara sa practice preturi mai mici. Eu am parul mai lung ca al tau si pe mine ma costa 110 lei (vopsit+manopera+spalat). Iar salonul foloseste wella si londa.
    Alta idee ar fi aceea sa te duci la un salon si sa-ti iei vopseaua de acolo (si sa te faci tu acasa), pentru ca alea sunt mai rezistente si acopera mai bine.

solange's Avatar
    solange is offline sexy capsuna Gold Member

roscatul se scoate f greu din par.pigmentul e mai rezistent si din aceasta cauza iti apare si in satenul pe acre tu il vrei.
    daca nu vrei la salon...eu am avut rezultate f bune cu l'oreal Preference de ex. toata lumea imi admira culoarea parului (un blond auriu inchis) acum,chiar daca inainte ma faceam la salon cu vopsea profesionala.
    mie imi prinde f bine (chiar daca am parul mai inchis,se decoloreaza ), are niste reflexe superbe si textura parului nu a fost delo afectata.
    eu merg in continuare pe asta.ce sa zic...incearca

+ Reply to Thread