+ Reply to Thread
Page 1 of 10 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 92

Thread: Suvite albastre

ral_17 is offline Senior Member Fulg

Default Suvite albastre

buna fetelor

vine vacanta de vara si as vrea o schimbare : suvite, dar nu in culori normale. ma gandeam la un albastru. exista vopsea permanenta albastra ? daca da, de la ce firma ?

inca ceva: sunt bruneta, am parul ondulat si de vreo 3 anisori il intind cu placa. in ultima luna am renuntat pentru ca l-am cam distrus si mi-era mila de el. am parul putin mai lung de umeri, frizat in scari. este uscat si l-as friza. vreo sugestie ( cu privire la forma, lungime ) ? - precizez ca nu intentionez sa-l mai indrept.

RaLuCa`

Maerya's Avatar
    Maerya is offline Senior Member VIP

Din cate stiu eu nu exista vopsea albastra. Poate ma insel. De ce nu incerci alta culoare, daca tot vrei o schimbare? De exemplu sa te vopsesti? Stiu ca nu va fi cev asa de neobisnuit ca albastrul, dar va fi ceva noi. (daca erai blonda mergea albastrul de metil)

planul era sa decolorez cateva suvite, apoi sa le fac albastre si cand ma satur de culoarea asta sa ma vopsesc bruneta si gata partea buna este ca nu se observa diferenta intre parul meu si brunet, deci nu ar trebui sa ma revopsesc cand imi creste parul.

idei legate de lungime, forma, stil ... ai ?

RaLuCa`

Maerya's Avatar

Ahja, deci cum am spus eu, cu albastru de metil? Dar vezi ca nu tine si iese si o culoare cam urata. Mie imi place la nebunie cum vin suvitele la parul ondulat in schimb le urasc la cel drept . SZic sa iti lasi parul in pace pt moment, pt ca deja l-ai torturat 3 ani.
    Cat despre tunsoare, e destul de scurt, mai bine il lasi sa mai creasca ceva. Sa il ai ling, bogat si ondulat.

crede-ma, nu vreau sa-l tund. dar trebuie. varfurile arata groaznic. o sa incerc sa tai cat mai putin din ele.
    pentru a-l face albastru stiu ca sunt un fel de creme, dar se duc la 2-3 spalari, de asta as fi vrut ceva permanent. o sa ma fac cred cu alea, pentru ca vreau neaparat ceva ciudat in cap vara asta... mi s-a lipit ceva de creier..

RaLuCa`

ancki is offline Senior Member Manechin

Intreaba si tu la salon. Eu am fost odata la o cosmeticiana care avea o gramada de suvite colorate: si verzi, si albastre. Poate au ei vreo vopsea speciala, cine stie...

Maerya's Avatar

Daca vrei ca parul sa se refaca bine va trebui sa iti tunda tot parul tocit. Daca nu se va toci pe fir in sus.

Snoo is offline Senior Member VIP

Am vazut poze cu tine, asa ca eu zic sa iti iei din lungime si sa ti-l franjurezi. Vei arata foarte sic. Inca nu te vopsi, altfel va fi si mai uscat, asteapta sa isi revina.

sincer nu m-as lasa pe baza celor de la salon. am avut cateva experiente neplacute si nu mai vreau

RaLuCa`

Quote Originally Posted by Snoo
    Am vazut poze cu tine, asa ca eu zic sa iti iei din lungime si sa ti-l franjurezi. Vei arata foarte sic. Inca nu te vopsi, altfel va fi si mai uscat, asteapta sa isi revina.
    m-ai vazut creata ?

RaLuCa`

+ Reply to Thread
Page 1 of 10 1 2 3 4 5 ... LastLast