+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: dieta disociata 1-1-1 se baga cineva? :D.......

lolly_203 is offline Junior Member

Default dieta disociata 1-1-1 se baga cineva? :D.......

am inceput dieta disociata.....sunt la a 3 a zi lactate... cam greu la mine dar trebuie!! fetelor am nevoie de un sfat ,de o opinie ceva...pe mine chiar nu ma sustine nimeni ??? am citit pe alte siteuri ca ar trebui tinut 1 zi legume,1zi carne, 1 zi fructe si 1 zi lactate ....dar io nu pot sa mananc o singura zi numai fructe sau numai legume asa ca din 2 am facut 1 !! este cineva care a slabit dupa aceasta dieta??

andra_tatucu is offline Junior Member

Eu am tinut dieta disociata de mai multe ori ... dar asa ... 2 zile lactate ,2 carne de pui,2 legume si fructe .... am slabit intradevar ... insa daca apoi revii la regimul normal de viata le pui la loc ... nu m`i se pare o alternativa ...iti spun pt ca am trecut prin asta si stiu ca nu da rezultate pe termen lung ... de ce nu incerci mai bine sa iti faci "un regim de viata sanatos" +sport ( mai poti sa adaugi masaj sau eu stiu ...)?Daca esti de acord cu mine pot sa iti dau niste sfaturi

O zi buna.

sincer.....eu vreau sa dau jos repede si apoi sa ma mentin vad eu cum....nu conteaza daca se mai pun vreo 3-4 kg apoi dar tot ce vreau e sa nu mai cresc peste 55...!!!!

dleta is offline Senior Member Model

Nu am reusit niciodata sa ma tin de o dieta in care mi se impune sa mananc ceva anume, mai ales o zi intreaga! In ziua de carne imi era pofta pe fructe, in cea de fructe pe legume si uite asa, renuntam.
    Am incercat dieta disociata pe mese, care mi se pare mai buna.
    Ceea ce tin eu acum e o dieta recomandata de un medic nutritionist. E foarte usor de tinut. Practic e un mod de viata sanatos. Am inceput sa slabesc deja si, daca nu ma vor invada poftele, as putea slabi mult cu ea.
    Cred ca e foarte important sa nu te simti frustrata in timp ce tii dieta!

andra_tatucu is offline Junior Member

Eu am 1.75 si 67 de kg acum ...kg mele normale sunt pe la 65 dar din cauza ca am facut obsesie pt ele si am tinut o gramada de regimuri (care nu fac nimic altceva decat sa iti incetineasca metabolismul) slabeam 5 puneam 7 ... si uite) o sa te convingi singura ca exista doar o cale spre un corp aromonios ... si asta e mancat rational + sport (miscare) ...iti pot spune mai multe apropos de slabitu asta brusc tu cat ai in inaltime de vrei 55 de kg?

am 1,63 ... eu vreau 50 ... vreau dar sa vad daca pot oricum daca ajung la 55 voi fi multumita ...nu in totalitate dar... macar partial!!!si daca voi ajunge la 55 sunt sigura ca ma voi lupta si cu cele 5 kg!!!

Empa is offline Senior Member Fotomodel

Hehe, ma bag eu la un"disociat", ca tot vin de la medic.

Am voie o zi paste/orez, ziua cealalta legume fierte/fructe fierte sau coapte/ peste fiert sau fript.

NU va spun ce pofte ma macina numai cand ma gandesc la restrictii!!

ionela_marcu is offline Junior Member

dragele mele ,daca stiti de cind sunt eu inscrisa pe idieta , si cum in fiecare zi va citesc discutiile.... si de cite ori am fost alaturi de voi.... dar apropo se slabit de o luna si jumatate m am apucat de slabit , am inceput practic cu supa de varza care acum 5 ani a dat rezultate , dar acum fff putin , dupa care am inceput sa renunt cit de cit la tot ce este interzis si vreau sa spun ca am slabit 6 kg, prima saptamina a fost tare grea , acum imi este relativ usor , trisez , dar nu maninc dupa ora 18 , piine , dulciuri , prajeli....mi am cam facut propriul meu regim si vad ca merge , aveam 82 de kg la 1.68 , acum am 76 si incap din nou cit de cit in haine , pentru ca a fost motivatia mea principala , sper sa reusesc sa ma descurc cu discutiile cu voi....

adeleene is offline Senior Member Manechin

Succes,fetelor!

Gandurile noastre-s prea obscure,spre a percepe razele lor pure!

ary1a is offline Senior Member Pufulet

Quote Originally Posted by Empa
    Hehe, ma bag eu la un"disociat", ca tot vin de la medic.

Am voie o zi paste/orez, ziua cealalta legume fierte/fructe fierte sau coapte/ peste fiert sau fript.

NU va spun ce pofte ma macina numai cand ma gandesc la restrictii!!
    Buna ziua fetelor. Si eu m-am hotarat sa tin 10 zile de disociat, sa ca sunt acum in a 5a zi. Ziua cu fructe Multa bafta.

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast