+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 25

Thread: cum e la ginecolog cand esti virgina???

pokedana is offline Junior Member

Default cum e la ginecolog cand esti virgina???

am fost la ginecolog pentru prima data dar nu mai sunt virgina...chestia e ca mama nu stie ca nu mai sunt virgina si nu stiu ce sa i spun daca ma intreaba cum a fost si ce mi-a facut...

papatot is offline Senior Member Fotomodel

Default Re: cum e la ginecolog cand esti virgina???

Quote Originally Posted by pokedana
    am fost la ginecolog pentru prima data dar nu mai sunt virgina...chestia e ca mama nu stie ca nu mai sunt virgina si nu stiu ce sa i spun daca ma intreaba cum a fost si ce mi-a facut...
    pai cand te duci si esti virgina doar vorbiti ... ii spui ce te necajeste, eventual iti face o ecografie adominala si cam atat ... dar eu crde ca cel mai bine ar fi sa-i spui mamei tale adevarul ... chiar daca s-ar supara la inceput, va fi fericita ca nu te-ai ascuns de ea ... parerea mea

Simonell's Avatar
    Simonell is offline Always In Love VIP

Bine ca nu a mers cu tine Atunci ce ii mai spuneai ?
    Daca tot nu vroiai sa ii marturisesti ca nu mai esti virgina nu trebuia sa ii spui ca mergi la ginecologie.
    Acum ci sigurantza va avea banuieli si nu e frumos sa minti. Si eu sunt de parere ca ar trebui sa stie adevarul. E o dovada de maturitate.
    Pe de alta parte eu vorbesc din perspectiva unei fete care a avut toata intelegerea din lume din partea parintilor. Stiu ca nu e peste tot asa si unii parinti nu inteleg.
    Fa ce crezi tu ca emai bine. Si daca tot ti-ai inceput viata sexuala sper sa fii fata desteapta si sa te protejezi de boli si de o sarcina nedorita eventual.

corinaria is offline Senior Member Manechin

Hai mai, la 20 de ani te ascunzi de mama ta?...n-ai nimic de piedut daca comunici cu ea. Crede-ma, si mami tau ar fi fericita daca te-ai confensa cu ea. Oricate sfaturi ai primi din partea prietenelor, mami intotdeauna iti va da sfatul cel mai bun si sanatos.

pokedana is offline Junior Member

pai ea m-a trimis la ginecolog ca am facut niste analize si nu au iesit prea bine. de spus nu pot sa ii spun ca mi-a zis ca nu ma va ierta niciodata daca fac vreo prostioara

corinaria is offline Senior Member Manechin

pai ea m-a trimis la ginecolog ca am facut niste analize si nu au iesit prea bine. de spus nu pot sa ii spun ca mi-a zis ca nu ma va ierta niciodata daca fac vreo prostioara
    Adica, din punctul ei de vedere tu nu ai dreptul la viata?....la 20 de ani? Ma gandesc ca a vrut sa-ti sugereze sa nu faci prostioare in adevaratul sens. Sa faci dragoste nu e o prostioara!

simocioi is offline Senior Member Topmodel

stii cum fac mamele? vorbesc si ameninta... si uita
    ce vroiai sa-ti spuna? du-te fata si ...
    banuiesc ca nu e vreo habotnica si-si inchipuie ca o sa mori fata mare ca din pacate mai sunt si astfel de parinti
    oricum "prostioara" ai facut-o asa ca mai bine aveti o discutie ca de la femeie la femeie si lamuriti lucrurile

iuli_nrb's Avatar
    iuli_nrb is offline Senior Member Manechin

Daca as fi mama ta,as fi foarte dezamagita,nu atat de faptul ca nu mai esti virgina,ci pt ca mi-ai ascuns asta.

yoyolici is offline Senior Member Model

Cand eram virgina si am fost la ginecolog, pe langa ecografie mi-a mai facut si ceva destul de neplacut....si amuzant (pt cei ce nu au fost in situatia asta); adica si-a pus o manusa, si-a uns un deget cu un fel de vaselina si mi l-a bagat in........fund. Se pare k numai asa poate sa simta uterul, ovarele. NU e gluma...printr-o astfel de analiza trec mai toate virginele..care prezinta vreo problemutza.
    Iti spun asta pt k sunt cam in aceeasi situatie. Nici maica-mea nu stie ca mi-am inceput viata sexuala. Am de gand sa-i spun dar mai astept un pic...pt ca sunt foarte fericita cu prietenul meu (cu care m-am si culcat pt prima data, dupa 3 luni) si nu vreau sa-mi strice nimeni fericirea sa-mi zica k am facut-o prea devreme, k mai trebuia sa astept. Eu il iubesc, el ma iubeste si nu am chef de comentarii rautacioase. Sper k ti-am fost de folos

crilenalis is offline Member

Nu ca vreau ca sa ma laud, nici ca vreau ca sa va mint...dar am avut foarte mare noroc cu mama mea.Desi este o diferenta de 30 de ani intre noi, pot sa discut cu ea aproape despre orice fara ca sa ma simt frustrata.Cu sora mea, care e mai mare, recunosc ambele ca nu a fost lucrurile chiar asa, pentru ca se simtea o oare restrictie in discutiile lor.Poate ca ,cine stie, si-a facut mama concluziile ei si a hotarit sa schimbe tactica in cazul meu.
    Eu cred ca ar fi mai bine sa-i spui.Chiar daca va fi suparata pe tine o zi , doua ,trei, oricum va trece si nici nu stii , poate ca va ajunge chiar sa-ti dea niste sfaturi care iti vor prinde bine.O zic din experienta proprie..de multe ori nici eu nu ma astept ca mama mea ca sa-mi dea sfaturile pe care mi le da..dar apreciez faptul ca vrea sa fie dschisa cu mine...Poate ca ai si tu norocul asta si se va deschide si la voi calea catre o astfel de relatie..
    Multa bafta!

+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast